150 kilometre menzilli Süper Wi-Fi geliyor

ABD’de 2010’da onay alan “süper wi-fi”nin kullanımı ülkede kullanımı hızla artarken yurtdışında da yayılıyor. ABD’de bu sene bir çok kampüste kullanılmaya başlanacak süper wi-fi’ye ilgi İngiltere ve Brezilya’da da artıyor.

Kablosuz Gelecek Projesi’nin direktörü Michael Calabrese, televizyon dalgaları gibi yayılması sağlanan wi-fi dalgalarının bu sayede teoride 150 kilometreye kadar ulaşabileceğini söyledi.

Calabrese, AFP haber ajansına yaptığı açıklamada, bu yeni sistem sayesinde kablosuz ağ dalgalarının, televizyon dalgaları gibi uzun mesafeyi daha az güç sarfederek ve binalardan, ağaçlardan ve kötü havadan etkilenmeden yayılabileceğini söyledi. Milliyet’in haberine göre, pratik nedenlerden ötürü süper wi-fi’nin menzilinin şimdilik bir kaç kilometre olması bekleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın