20 bin eczane e-imzaya geçiyor

E-reçeteye geçişle birlikte Eczacılar cephesinde de e-imzanın kullanım alanları çoğalmaya başladı. E-reçete, Eczacı Bilgi Sistemi (EBS) ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) sistemlerinin kullanımında da e-imza gerekliliği ortaya çıktı.

Bu gündem kapsamında Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelindeki 20 bin eczacı ve eczane için gerekli olan e-imza çözümünü sektörünün saygın ve güvenilir şirketi E-GÜVEN ile yaptığı anlaşmayla eczacılara sunmaya başladı.

E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Türk Eczacıları Birliği, e-imza çözüm ortağı olarak alanının lider şirketi E-GÜVEN’i tercih etti. Bizler de ülke genelindeki 20 bin eczacının ve eczanenin e-imzalarını sağlayarak gerekli desteği başarıyla sunuyoruz” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın