2016 Rio Olimpiyatları’nda uydu talebi arttı

Dünyanın önde gelen uydu operatörü SES S.A. (Euronext Paris ve Lüksemburg Borsası: SESG), geçtiğimiz yıllara kıyasla, bu yılki Olimpiyat oyunları için gerçekleşen uydu kapasitesinin rekor seviyelere ulaştığını açıkladı.

Olimpiyat Oyunları’nın Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’daki yayıncılara iletimini sağlamak için, NSS-806, SES-4, NSS-7 ve SES-3 adlarıyla dört farklı SES uydusu üzerinden toplam 23.000 saatlik kapasite rezerve edildi.

SES bugüne dek aralarında, Eurovision ve Nippon Television Network gibi isimler dahil olmak üzere, ABD, İngiltere, İsviçre, İtalya, Brezilya ve Japonya’daki dünyanın önde gelen 10 yayıncısına hizmet etti.

SES Çok Amaçlı Kullanım Hizmetleri Genel Müdürü Richard Lamb konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“SES, 2000 yılından bu yana Olimpiyatlar için kapasite sağlamaktadır ve bugün de, Rio Olimpiyatları için gerçekleşen kapasite talebinin, önceki yılları aştığını görmekten mutluluk duyuyoruz. İlk kez, gerçek anlamda global bir izleyici kitlesine daha fazla spor etkinlikleri ve maç haberleri yayınlarını ulaştırmak için uydular üzerinden daha fazla kapasite kullanıyoruz. Bu rekor talebin bizlere açıkça gösterdiği üzere, uydu, yüksek görüntü kaliteli canlı spor etkinliklerini dünya genelindeki milyonlarca izleyiciye ulaştırmak için uygun maliyetli ve ideal bir seçenek olarak yayıncılar tarafından tercih edilmektedir.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın