AA mobilde de İngilizce yayına başladı

AA, akıllı telefonlardan ulaşılan yeni mobil uygulamalarından sonra iPad sürümünü yeniledi, mobil platformlarda Türkçe’nin ardından İngilizce de haber içerikleri sunmaya başladı.

Akıllı cep telefonlarından haber içeriğine daha kolay ve hızlı erişim imkanı sağlanabilmesi amacıyla Android ve iOS platformlarında çalışan mobil uygulamalarını yenileyen Anadolu Ajansı (AA), yeni iPad uygulamasını da devreye aldı.

AA, yeni mobil uygulamalarının çok beğenilmesi ve yurt dışından gelen yoğun talep üzerine global alanda habere erişmek isteyen kullanıcılara yönelik İngilizce uygulama geliştirdi.

Android ve iOS platformlarında çalışan yeni mobil uygulamalar, AA’nın Türkçe ve İngilizce web sitelerinde (www.aa.com.tr ile www.aa.com.tr/en) yer alan haber içerikleri ile fotoğraf ve video galerilerinin takip edilmesine imkan tanıyor.

Uygulamalarda haberler, “manşet, Türkiye, dünya, ekonomi, spor ve diğer” olmak üzere 6 ana kategoride listelenirken, kullanıcılara, seçtikleri kategorilerde yeni haberlere ait bilgi mesajları, belirleyecekleri zaman dilimlerinde gönderiliyor.

AA, bunun yanı sıra mobil uygulamalarında bir dizi iyileştirme ve yenilik yaparken, isteyenlere son 3 güne ilişkin herhangi bir içerik araması yapabilme olanağı sunuyor.

Haber detayı pencerelerinde bir dizi değişiklik gerçekleştirilirken, haber listelerinde ve haber gösterim ekranlarında iyileştirmeler yapıldı. Kullanıcılardan gelen talep üzerine haber bildirimlerine ses efekti de eklendi.

Uygulamalar, Google Play ve Apple Store’dan indirilebiliyor. iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise buradan edinebilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın