Akıllı telefonlar yüzyılın icadı seçildi

Almanya’da yapılan bir araştırmada akıllı cep telefonları içinde bulunduğumuz yüzyılın en anlamlı icadı olarak tanımlandı.

Görüşlerine başvurulan katılımcıların yüzde 45’i 21. yüzyılın en anlamlı icadı olarak akıllı telefon olarak bilinen Smartphone’ları gösterdi.

YouGov adlı anket firması tarafından yapılan araştırmada katılımcılar akıllı telefonların ardından otomobillerde yön bulmayı sağlayan navigasyon cihazları, mobil internet erişimleri ve online ansiklopedi Wikipedia’yı bu yüzyılın önemli buluşları olarak gördüklerini belirttiler.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, ankette son yıllarda insanların yaşamlarına giren 23 icat değerlendirmeye sunuldu. Katılımcılar en fazla üç icadı işaretledi. Facebook sekizinci, YouTube ise onuncu sırada geldi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın