Akıllı termostatla yüzde 40’a varan tasarruf

Pronet’in sunduğu Akıllı Termostat sayesinde kullanıcılar, ev veya işyerlerindeki kombilerini uzaktan açıp kapatabiliyor veya ısı seviyesini dilediklerince kendi hayat senaryolarına göre planlayabiliyorlar. Bu sayede ısınma giderlerinde yüzde 40’lara varan tasarruf sağlayabiliyor.

Kasım ayının gelmesiyle havalar iyiden iyiye soğumaya, ev ve iş yerlerindeki kombiler çalışmaya başladı. Isınma giderlerinden tasarruf etmek için alınabilecek pek çok yöntem bulunuyor. Bina yalıtımı, çift cam kullanımı gibi geniş kapsamlı düzenlemelerin yanı sıra, Pronet tarafından sunulan Akıllı Termostat çözümü de masrafları kısmaya destek oluyor. Bu ürün, ısınma giderlerinde yüzde 20 – 40 oranında tasarruf imkanı sunuyor.

Kombiyi tüm gün açık tutmaya gerek kalmıyor

Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik sistemi olan Pronet Plus ile entegre çalışan Akıllı Termostat sayesinde, kullanıcılar akıllı telefonlarına indirdikleri uygulama üzerinden kombilerini uzaktayken bile açıp kapayabiliyor veya evin ısı planını hayat senaryolarına göre önceden planlayabiliyorlar. Böylece kombiyi tüm gün açık bırakmaya gerek kalmıyor. Önceden kurulabilen Akıllı Termostat sayesinde, kombi istenilen zamanda ortam ısısını daha önce belirlenmiş seviyeye otomatik olarak ayarlıyor. Sistem günlük ya da haftalık olarak 3 farklı saat diliminde istenen sıcaklığa programlanabiliyor.

Aktif çalışanlar ve yalnız yaşayanlar için konfor sağlıyor

Akıllı Termostat bu nitelikleriyle özellikle yalnız yaşayan kişiler ve aktif çalışanlar için sadece tasarruf değil, konfor da sağlıyor. Yoğun bir iş gününün ardından, eve varmadan önce kombiyi açmak, böylece her seferinde sıcacık bir eve girmek mümkün oluyor.

Çocuk odaları her an ideal sıcaklıkta

Akıllı Termostat ebeveynlere de kolaylık sağlıyor. Anne babalar evden uzakta olsalar bile evin ve çocuk odalarının sıcaklığını kontrol edebiliyor; ısı seviyesini diledikleri gibi programlayarak her an ideal seviyede tutabiliyor.

Pronet’in sunduğu Pronet Plus, elektronik alarm ve görüntüleme sistemleri, akıllı ev çözümleri ve enerji yönetimini aynı çatı altında buluşturuyor. Alarm sistemini uzaktan açıp kapatabilmek gibi imkanların yanı sıra, Akıllı Termostat gibi pek çok farklı çözümü de bünyesinde barındırıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir