TechnoLogic – Alpaslan Yalçın Cardtek Ankara Genel Müdürü oldu


Alpaslan Yalçın Cardtek Ankara Genel Müdürü oldu

TechnoLogic 25 Mart 2014 0
Alpaslan Yalçın Cardtek Ankara Genel Müdürü oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarına, merkezi Ankara’da olan ve ülke genelinde hizmet veren büyük kuruluşlara, Ankara’da hizmet veren Belediye Başkanlıkları’na yönelik olarak ödeme sistemleri, mobil ödeme, e-dönüşüm ve ulaşım alanındaki ihtiyaçlarına cevap vemek, inovatif çözümler üreterek, danışmanlık hizmeti vermek amacıyla; Cardtek Group altında yer alan ve Ankara’da faaliyete geçirilen Cardtek Ankara’nın Genel Müdürü Alpaslan Yalçın oldu. 1987 yılında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Yalçın’ın 27 yıllık kamu tecrübesi bulunuyor.

Cardtek Ankara, Alpaslan Yalçın’ın çeyrek asırı açan kamu tecrübesi ve Cardtek Group’un ödeme sistemleri alanında hayata geçirdiği, dünyaya örnek olan projelerinden kaynaklanan tecrübesi ile Ankara’da büyük ölçekli projelere imza atmayı hedefliyor. Cardtek Ankara’nın Genel Müdürü olarak atanan Yalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Grup şirketlerin bankacılık ve finans alanındaki ürün yelpazesinin genişliği ile bu alanlardaki bilgi ve becerileri, konusuna vakıf yetkin yazılım kadrosunun varlığı ve tüm bunlardan alacağımız güç ile Cardtek Ankara olarak, önemli bir fark yaratacağımıza inanıyoruz” dedi.

Kamunun son dönemde artan ihtiyaçlarına yönelik çözümler sağlayan Cardtek Ankara bünyesinde Mart 2014 itibariyle göreve başlayan Alpaslan Yalçın, 1987 yılında istatistikçi olarak girdiği PTT’de, 1996 – 2003 yılları arasında çeşitli birimlerde orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. Yalçın, 2003 yılından bu yana, PTTBank Daire Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.


   Bu haberler de ilginizi çekebilir!»