TechnoLogic – Amerikan teknoloji şirketleri kârlarını katladı


Amerikan teknoloji şirketleri kârlarını katladı

TechnoLogic 01 Mayıs 2017 0
Amerikan teknoloji şirketleri kârlarını katladı

ABD’nin en büyük teknoloji şirketleri, yılın ilk üç ayında kârlarını artırdı. Teknoloji devlerinin 2016 yılının açıklanan ilk çeyrek bilanço rakamlarına göre Google’ın şemsiye şirketi Alphabet, e-ticaret ve bulut teknolojisi şirketi Amazon, yazılım ve bilişim şirketi Microsoft, çip üreticisi Intel kârlarını yükselten şirketler oldu.

Alphabet’in bir yıllık kârı yüzde 28 artarak 5.4 milyar dolara ulaştı. Şirketin kârını artırmasında en çok rol oynayan etmen YouTube video servisi ve mobil telefonlardaki reklam gelirlerinin artması oldu. ABD’nin en büyük teknoloji şirketleri, yılın ilk üç ayında kârlarını artırdı.

Teknoloji devlerinin 2016 yılının açıklanan ilk çeyrek bilanço rakamlarına göre Google’ın şemsiye şirketi Alphabet, e-ticaret ve bulut teknolojisi şirketi Amazon, yazılım ve bilişim şirketi Microsoft, çip üreticisi Intel kârlarını yükselten şirketler oldu.

BBC’nin haberine göre, Alphabet’in bir yıllık kârı yüzde 28 artarak 5.4 milyar dolara ulaştı. Şirketin kârını artırmasında en çok rol oynayan etmen YouTube video servisi ve mobil telefonlardaki reklam gelirlerinin artması oldu.