Android geliştiricileri Ankara’da buluşuyor

Mayıs ayında Türkiye’nin en büyük mobil teknoloji etkinliği olan Android Geliştici Günlerini (Android Developer Days) düzenleyen Google Developer Group Ankara (GDG) şimdi de Ankara’daki ilk Android hackathonuyla geliştiricileri buluşturuyor.

Android Hackathon’a katılanlar ister tek başına, ister 2-3 kişilik bir ekip ile 24 saat içinde istediği bir Android uygulamasını geliştirecekler. Etkinlik Android ile ilgilinen ve kendileri gibi Android geliştiricileri ile tanışmak isteyen herkese açık.   Etkinlik sonunda jürinin seçeceği uygulamaları geliştiren ekibe çeşitli hediyeler verilecek. Asıl büyük ödül etkinlik süresi boyunca kurulan bağlantılar ve kazanılan dostluklar olmasının yanında 1. olan ekibe Başarı Mobile tarafından bir adet Samsung Galaxy S3 ve 3 aylık sınırsız İşkalesi kullanımı, 2. olan ekibe OBSS tarafından bir adet Samsung Galaxy S2 ve 2 aylık sınırsız İşkalesi kullanımı, 3. olan ekibe ise Globile tarafından Samsung Galaxy S ve 1 aylık sınırsız İşkalesi kullanımı hediye edilecek.

Ayrıca Netmera’nın sunduğu API’yı kullanan uygulamalar arasından Netmera tarafından seçilecek uygulamayı geliştiren ekibe de bir adet Google Nexus 7 Tablet ve sınırsız Netmera API kullanımı hediye edilecek. Etkinlik boyunca yarışmacıların yiyecek, içecek ihtiyaçları ise Tadım Pizza ve Kafes Fırın tarafından sağlanacak.

Etkinliğin önemli bir özelliği de Android Hackathon’un V Hack Android kapsamında düzenlenecek olması ve bu hackathon birincisinin uçak ve otel masrafları karşılanarak Londra’da Ankara’yı temsil etme şansını yakalayacak olması.

Etkinlik, 13 ve 14 Ekim günleri Şehit Yavuz Oğuz Sokak No:23 Emek, Çankaya, Ankara adresindeki İşkalesi’nde gerçekleşecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir