Anonymous, Yunan Dışişleri’nin gizli belgelerini yayınladı

Onur Oktay 14 Ekim 2013 0
Anonymous, Yunan Dışişleri’nin gizli belgelerini yayınladı

Anonymous, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın bu ülkedeki biriminin bilgisayar sistemlerine siber saldırı düzenledi. Saldırılar sonrasında ele geçirilen 3700 belge ve yazışma internette dağıtılıyor.

‘OpGoldenDawn’ kod adıyla başlatılan saldırıda, sunucular üzerinden ele geçirilen Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’na ait 3700 gizli yazışma internette yayınlandı.

Anonymous, saldırı sonrasında yaptığı açıklamada, grup üyesi olduğu gerekçesiyle daha önce bir çok kişinin Yunanistan tarafından gözaltına alınmasına gönderme yapıldı.

Yunanistan için devlet sırrı niteliğinde olan ve DOC, PDF, PNG formatında internete sızdırılan belgeler, Yunanca, İngilizce, Arapça ve Rusça olarak hazırlanmış.

İnternette her biri 410 MB’tan oluşan 2 parça şeklinde dağıtılan belgeler, ‘Deep Web’te ve ‘Underground’ paylaşım ortamları olarak tanımlanan genellikle ‘hacker’ların kullandığı platformlarda paylaşılıyor. Bu dosyalar indirildiğinde belgelerin tamamına ve içerine erişmek mümkün oluyor.

Bir cevap yazın »