Apple Watch ile küresel altın talebi yüzde 30 artacak

Akıllı saat piyasasına girmeye hazırlanan Apple’ın lüks ürünlere yöneleceği ve bunun içinde binlerce ton altın kullanacağı iddia edildi.

Apple’ın merakla beklenen akıllı saatlerinde teknolojik ürünlerin yanı sıra lüks segmente de gireceği ve bunun için de binlerce ton altın kullanacağı iddia edildi.

Apple Watch Edition olarak tanıtılacak modellerin 18 karat altın olacağı belirtildi. Business Insider sitesinde yer alan habere göre, Apple, 2015’in ikinci yarısında Apple Watch Edition için 1 milyon adet üretim yapacak.

AppleWatchEdition1

Bu haberlerin gerçek olması durumunda, Apple’ın tonlarca altın alması gerekecek.

Business Insider, Apple Watch Edition için her ay 1 milyon birimlik üretim yapılması durumunda, bu yılda 24 milyon ons yani yaklaşık 746 metrik ton altın kullanılması anlamına gelecek.

cnbce’de yer alan Analizde dünyada her yıl 2500 metrik ton altın üretildiği, Apple’ın gerçekten altın saat üretimine geçmesi durumunda dünyadaki yıllık altın üretiminin yüzde 30 artırılması gerekeceği ifade edildi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir