Araç içi multimedya sistemi

Araç içi multimedya sistemi seçiminde bunlara dikkat

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, gelişmiş görüntü ve müzik özelliklerinin yanı sıra internete bağlanma gibi birçok özelliği de bulunan ve araçların vazgeçilmez parçası haline gelmeye başlayan akıllı multimedya sistemlerinin seçiminde, araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli noktaları açıkladı.

Kliksa’dan yapılan açıklamaya göre, araçların ön konsolonu yerleştirilen ve sürücülere teknoloji ile konforu bir arada sunan multimedya sistemlerin seçiminde, araç sahiplerinin dikkat etmeleri ve konunun uzmanına danışmaları gereken önemli noktalar bulunuyor.

Kliksa, araç sahiplerine multimedya sistemi seçiminde çeşitli tavsiyeler sunuyor. Multimedya sisteminin navigasyon özelliğinin olmasına dikkat edilmesi, orijinal araç direksiyon kumandasına uyumlu cihaz tercih edilmesi, üründe kamera girişi olup olmadığı, ürün kutusu içinde araç park kamerası bulunup bulunmadığı kontrol edilmesi, ürünün işlemci hızına dikkat edilmesi ve işlemcisi yavaş olan cihazların donma gibi problemler yaşattığı göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Kliksa’nın araç sahiplerine araç içi multimedya sistemi tavsiyeleri şöyle:

“Hafıza kartı, USB bellek, aux girişi dışında sistemin DVD ve VCD oynatma fonksiyonunun da bulunması yararlı olacaktır.

Sistemin radyo özelliği ve RDS (radyo veri sistemi) özelliği kontrol edilmelidir.

TV özelliği ve kutu içinde TV anteninin bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir. Üründe bluetooth özelliği çok önemlidir.

Bu özellik sayesinde cihazın araç kiti olarak da kullanıldığı unutulmamalıdır.

Sistemin video çıkışı olup olmadığına da bakılmalıdır.

Bu özellik sayesinde cihaza ekran bağlanabilmektedir. Multimedya sistem alınırken, mutlaka araca uygun olan bir teyp çerçevesi alınmalıdır.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın