Araç içi multimedya sistemi seçiminde bunlara dikkat

TechnoLogic 19 Mart 2015 0
Araç içi multimedya sistemi seçiminde bunlara dikkat

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, gelişmiş görüntü ve müzik özelliklerinin yanı sıra internete bağlanma gibi birçok özelliği de bulunan ve araçların vazgeçilmez parçası haline gelmeye başlayan akıllı multimedya sistemlerinin seçiminde, araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken önemli noktaları açıkladı.

Kliksa’dan yapılan açıklamaya göre, araçların ön konsolonu yerleştirilen ve sürücülere teknoloji ile konforu bir arada sunan multimedya sistemlerin seçiminde, araç sahiplerinin dikkat etmeleri ve konunun uzmanına danışmaları gereken önemli noktalar bulunuyor.

Kliksa, araç sahiplerine multimedya sistemi seçiminde çeşitli tavsiyeler sunuyor. Multimedya sisteminin navigasyon özelliğinin olmasına dikkat edilmesi, orijinal araç direksiyon kumandasına uyumlu cihaz tercih edilmesi, üründe kamera girişi olup olmadığı, ürün kutusu içinde araç park kamerası bulunup bulunmadığı kontrol edilmesi, ürünün işlemci hızına dikkat edilmesi ve işlemcisi yavaş olan cihazların donma gibi problemler yaşattığı göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Kliksa’nın araç sahiplerine tavsiyeleri şöyle devam ediyor:

“Hafıza kartı, USB bellek, aux girişi dışında sistemin DVD ve VCD oynatma fonksiyonunun da bulunması yararlı olacaktır. Sistemin radyo özelliği ve RDS (radyo veri sistemi) özelliği kontrol edilmelidir. TV özelliği ve kutu içinde TV anteninin bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir. Üründe bluetooth özelliği çok önemlidir. Bu özellik sayesinde cihazın araç kiti olarak da kullanıldığı unutulmamalıdır. Sistemin video çıkışı olup olmadığına da bakılmalıdır. Bu özellik sayesinde cihaza ekran bağlanabilmektedir. Multimedya sistem alınırken, mutlaka araca uygun olan bir teyp çerçevesi alınmalıdır.”

Bir cevap yazın »