Atos, 2014 IT Challenge kazananlarını açıkladı

2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda kullanıcı deneyimini geliştirmek için MOP! isimli bir uygulama geliştiren Fransız mühendislik okulu ekibi, Olimpiyatların uluslararası IT altyapı ortağı Atos‘un düzenlediği yarışmada birinciliği kazandı. My Olympic Plan (MOP!) uygulaması spor etkinliklerine ve turistik yer ziyaretlerine ayırılacak zamanın planlamasını yapıyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Paralimpik Komitesi’nin 2024 yılına kadar IT alt yapı iş ortağı olan Atos’un, 2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda kullanıcı deneyimini geliştirecek uygulamalarla ilgili düzenlediği yarışması 2014 IT Challenge’ın kazananları belli oldu. Birincilik ödülünü Fransız mühendislik okulu ENSEIRB-MATMECA’nın ekibi Eirb Dev aldı. Ekibi, ABD’deki Columbia Üniversitesi ve İngiltere’deki Loughborough Üniversitesi ekipleri izledi.

Birinciliği kazanan uygulama, belirlediğiniz tercihlere göre spor etkinliklerine ve turistik yer ziyaretlerine ayıracağınız günleri planlamanıza yardımcı oluyor. Uygulama sayesinde hazırladığınız programınızı zaman çizelgesi veya harita şeklinde görüntüleyebiliyor, uygulamayı gideceğiniz noktalara ulaşmak için rehber olarak kullanabiliyorsunuz. Atos Başkanı ve Ceo’su tarafından altın madalya ile ödüllendirilen ekip Barcelona’da güzel bir tatilin de sahibi oldular.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın