Avea İş Ortağı Akademisi ilk mezunlarını verdi

Avea’nın iş ortaklarının iş yapma şekillerini geliştirmek, hedeflerini ve vizyonlarını daha yakından ve doğrudan aktarmak amacıyla başlattığı Avea İş Ortağı Akademisi’nin ilk dönem mezunları sertifikalarını aldı.

Avea’dan yapılan açıklamaya göre, akademi, Avea ekosisteminde yer alan iş ortakları ile Avea yöneticilerini ortak bir programda buluşturarak, onların iş sonuçlarına olumlu etki sağlayacak ürün ve çözümleri geliştirmek ve büyümelerine destek olmak üzere kuruldu.

Bu yıl ilk kez hayata geçirilen Avea İş Ortağı Akademisi’nin ilk dönemine Genel Müdür, Proje Müdürü, Ürün Müdürü ve Satış Direktörü gibi unvanlarla katılım gösteren İş Ortaklarına, uzman eğitmenler tarafından segmentasyon, yeni ürün geliştirme, pazarlama, proje yönetimi, marka ve benchmark gibi alanlarda güncel örnek ve durumlar üzerinden eğitimler verildi.

Ekim ayında hayata geçirilen akademinin ilk dönem eğitimlerine 20 Avea iş ortağı katıldı. İş ortakları, aldıkları 6 haftalık eğitimin sonunda yapılan proje yarışmasında, Avea ürün ve segmentlerine özel olarak geliştirdikleri platform, içerik, uygulama, giyilebilir teknoloji ve bulut tabanlı servislere dair projelerini paylaşma fırsatı buldu.

İş ortaklarının uzmanlık alanlarına göre sunulan projelerden 10’u, Avea yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek, seçilen projeler Avea çatısı altında hayata geçirilebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Mobil Pazarlama ve İş Ortaklığı Yönetimi Kıdemli Müdürü Ömer Şen, akademinin Avea iş ortaklarına önemli katkılar sağladığını belirterek, Avea İş Ortağı Akademisi’yle tüm ekosistemdeki iş ortaklarının, rekabette ön plana çıkmalarına yardımcı olmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti. Şen, şunları kaydetti:

“İlk döneme ilişkin gerçekleştirdiğimiz değerlendirme anketinde, katılımcıların aldıkları eğitimin işlerine ne kadar katkı sağladığını net bir şekilde gördük. Elde ettiğimiz bu sonuç kapsamında iş ortaklarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, hedeflerimize birlikte koşacağımız stratejik iş ortaklarımız ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın