TechnoLogic – Avukatları Manning’i hasta göstermeye çalışıyor


Avukatları Manning’i hasta göstermeye çalışıyor

TechnoLogic 13 Ağustos 2013 0
Avukatları Manning’i hasta göstermeye çalışıyor

ABD’de birçok ağır suç işlemekle suçlu kabul edilen Wikileaks örgütü muhbiri Bradley Manning’in avukatları pazartesi günü onu Irak’taki zor savaş koşullarının kurbanı ve psikolojik bozukluk içerisinde olan bir kişi şeklinde göstermeye çalıştı.

İtar Tass’ın haberine göre, Manning’i savunan kişiler Manning’in ABD silahlı kuvvetlerinde bulunduğu dönemde geleneksel olmayan cinsel eğilime uyduğu, birkaç defa psikolojik krizler yaşadığı ve bazen bunun beraber görev yaptığı kişilerle tartışmalara yol açtığını ifade etti.

Öte yandan onun gergin davranışlara ve narsisizme sahip olduğu belirtildi. Avukatlar bu şekilde ruhsal bozukluk göstererek onun işlediği bazı suçlardan muhaf olması ve hafif ceza almasını sağlamayı umuyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, daha önce casusluk ve mülkiyet hırsızlığından suçlu bulunan 25 yaşındaki Manning’in gerçekleşen duruşmaları sonucunda onun ne kadar cezaya çarptırılacağı belli olacak. Tüm suçların toplamında 90 yıla kadar hapis cezası, yani ömrünün sonuna kadar hapiste yatmakla karşı karşıya bulunuyor.