BEDAŞ 186 mobil uygulaması Android ve iOS’ta

TechnoLogic 12 Nisan 2016 0
BEDAŞ 186 mobil uygulaması Android ve iOS’ta

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ), İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan tüketicilerin özellikle planlı ve anlık kesintiler hakkında hızlı bilgi almasını sağlamak adına “BEDAŞ 186 Mobil Uygulaması”nı geliştirdi. iOS ve Android tabanlı uygulamada harita üzerinden lokasyon seçilerek kullanıcının kendi bölgesini etkileyen planlı bakım ve yatırım çalışmaları anlık olarak görülebiliyor.

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki elektrik tüketicileri, BEDAŞ 186 Mobil Uygulaması açılışındaki konum tespiti sayesinde kesintilere dair hızlı bilgi elde edebiliyor. Kullanıcılar, üyelik sistemi sayesinde 186 Çağrı Merkezi’ni aramaya gerek duymadan elektrik kesintisi, sokak aydınlatma, sayaç arıza, kesme-açma ihbarı ile tehlikeli durum için ihbar bırakabiliyor, başvuruda bulunabiliyor. İhbarın son durumu başvurularım bölümünden anlık takip edilebiliyor. Uygulamada yalnızca kaçak elektrik kullanımına dair ihbar, üyelik gerektirmeden yapılabiliyor.

Tüketicilerin programlı kesintiler ile ilgili 48 saat öncesinden kesintinin başlangıç ve bitiş zamanı ile ilgili haberdar olabildikleri uygulamada, abone olunan bölgede meydana gelen tüm kesintiler hakkında harita üzerinden bilgi alınabiliyor.

BEDAŞ iletişim kanallarını çeşitlendirerek arızalara hızlı dönüş hedefliyor

BEDAŞ, olası arızalara daha hızlı müdahale için yerel yönetimlerle de iletişime hız vermiş ve muhtarlar ile WhatsApp grubu kurmuştu.

Elektrik dağıtımı sektöründe, tüketici deneyimini sosyal medyada yeniden şekillendirmeyi hedefleyen BEDAŞ, sektörde bir ilke imza atarak Kasım ayında da Twitter Destek Hesabı açmıştı. BEDAŞ Destek Twitter Hesabı, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki elektrik abonelerinin taleplerini ve sorularını 7/24 anlık olarak yanıtlıyor.

BEDAŞ kurumsal sosyal medya hesapları ile de şirket haberlerini, duyurularını, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve gönüllülük esası ile yürüttüğü çalışmalarını paylaşıyor.