Bitdefender’den yeni çözüm: GravityZone

Sunduğu yenilikçi güvenlik çözümleri ile bilgi güvenliği pazarının önde gelen firmalarından olan Bitdefender, fiziksel, sanal ve mobil sistemler için merkezileştirilmiş yönetim ürünü GravityZone’u duyurdu.

GravityZone, bulut bilişim mimarisini kullanarak güvenliği uç noktalara kadar yayıyor ve güvenlik yöneticilerine, BT departmanlarına ve sistem entegratörlerine yüksek ölçeklenebilirliğe sahip merkezi bir yönetim sistemi sunuyor. VMware, Cirtix ve Microsoft platformları ile tam entegre şekilde çalışan GravityZone, fiziksel ve sanal ortamlar üzerinde sunduğu yük bindirmeden tarama, tekilleştirme ve merkezileştirme gibi özellikleri ile rakipsiz bir tasarruf imkanı sunuyor.

Bitdefender Global İşbirlikleri Direktörü Shaun Donaldson konuyla ilgili yaptığı açıklamada “GravityZone, pazardaki diğer tüm ürünlerden farklı olarak uç noktalar için sunduğu özellikler ile güvenlik yönetimi konusundaki beklentiyi çok yukarılara çekiyor. Pek çok firmanın uçtan uca çözümleri çok fazla bakım ve odaklanma isterken ve meşakkatli kurulum süreçleri gerektirirken GravityZone bu süreçleri basitleştirerek zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlıyor” dedi. Donaldson, GravityZone’un Bitdefender ekibinin 2010 yılında geliştirdiği ve kurumlara tüm uç birimleri yönetme imkanı sağlayan Gravity Mimarisi üzerine inşa edildiğini açıkladı.

GravityZone’un kendine has mimarisi, istenildiği sayıda sistemi yapıya eklemeye veya çıkartmaya imkan tanıyarak rakipsiz bir ölçeklenebilirlik sunuyor.  Anahtar teslim çözümü kurmak ise herhangi bir sanal platforma sanal bir cihaz kurmak kadar kolay. Ürün, Microsoft Active Directory, VMware vCenter ve Citrix XenServer entegrasyonu sayesinde fiziksel ve sanal uç birimlerin güvenliğini sağlamada çok önemli zaman ve emek tasarrufu sağlıyor. Kurumlar GravityZone içerisindeki Sanal Ortamlar için Güvenlik, Uç Birimler için Güvenlik ve Mobil Cihazlar için Güvenlik servislerinden tümünü veya istediklerini kurabiliyorlar. Daha sonradan bu servisleri kaldırmak veya eklemek de konsol üzerinde yapılacak ufak bir aktivasyon ile sağlanıyor.

İmza tabanlı tarama motorlarının yanı sıra tescilli B-HAVE ve AVC (Active Virus Control) teknolojilerini kullanan Bitdefender, bağımsız test merkezleri AV-Test, AV-Comparatives ve Virus Bulletin tarafından en iyi çözüm olarak gösterilmektedir. B-HAVE sezgisel taramayı sanal alan (sandbox) içerisinde yaparak tehlikeleri algılamaya çalışırken zararlı kodların kendilerini gizleme tekniklerine rağmen etkilerini gözlemler.

GravityZone, esnek yapısının yanında CPU, Sanal Makine veya korunacak üç birime (fiziksel veya mobil) göre esnek bir lisanslama modeli de sunuyor. GravityZone’un tüm özelliklerini bir kutu içine toplayan GravityZone-in-a-Box çözümü ise Mayıs ayında raflarda olacak.

Bitdefender türkiye temsilcisi Kavi International firmasının genel müdürü Cüneyt Kavi şunları ekledi: “Kavi International olarak ilk 500 ve kamu odaklı çalışmaktayız. Enterprise olarak nitelendirilen bu müşteri grubunda yer alan bu firmalar en az bir ürünümüzü kullanmaktadır. Bitdefender ile de artık çok güçlü bir ürün ile karşılarındayız. Gerek yönetim konsolu gerekse de sağladığı %100 koruma ile mutlu etmenin çok zor olduğu bu profil karşısında çok iddialıyız.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın