Boş koltukları Volt ile doldurun

TechnoLogic 03 Kasım 2015 0
Boş koltukları Volt ile doldurun

İstanbul trafiğine çözüm bulmak için tasarlanan uygulama VOLT, Apple’ın Türkiye’deki en iyi uygulamalar listesinde yerini aldı. Mobil platfom, yeni nesil ulaşım çözümü sunuyor. Arabasında boş koltukları olan araba sahipleri ile aynı yöne giden yolcuları bir araya getirerek İstanbul trafiğindeki araba sayısını azaltıyor.

Zaman kazancı, ekonomik fayda, çevreyi koruma kullanıcıların Volt’u tercih etme sebeplerinden diğerleri. Volt ekibi, beraber yolculuğu güvenilir kılmak adına tüm önlemleri alıyor. Sürücüler ve yolcular uygulamaya dahil olmak için profil açıyorlar, tüm profiller Volt tarafından onaylandıktan sonra sisteme kabul ediliyor.

volt-ulasim-app

Topluluklar özelliği ile, araba sahibi ve yolcular çalıştıkları şirketleri, okudukları okulları ve yaşadıkları evleri teyit ediyor. Yolcu kabul ve reddetme özelliği, kullanıcılara özgürlük getiriyor. Sosyal ağlarla uygulamaya giriş yaptığınızda ‘arkadaşlarınızın arkadaşlarını’ görüp onlarla yolculuk yapma isteği oluşturabiliyorsunuz.

Sürücüler, arabalarına aldıkları yolcular ile seçtikleri noktalar arası yolculuğun masrafını karşılıyor. Ay boyunca Volt kullanan sürücüler, aylık 400 TL’ye kadar kazanç sağlayabiliyorlar. Mil programı sayesinde, sadece yolcu aldıklarında değil yolculuk isteği oluşturduklarında da mil puan kazanabiliyorlar.

Bu sayede millerini biriktirerek mil dükkanından diledikleri hediyelere sahip olabiliyorlar. Sağladığı farklı özellikler ve arayüzünün iyi oluşu sayesinde, Apple’ın en iyileri arasında yerini alan Volt, İstanbul’un trafiğini azaltmak için daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor.