BSH, 2015’te gelirini 12,6 milyar avroya yükseltti

BSH Ev Aletleri’nin 2015 yılı toplam gelirleri 12,6 milyar avroya ulaştı. BSH Ev Aletleri Grubu açıklamasına göre, grubun 2015 gelirleri yüzde 10,8 artarak yaklaşık 12,6 milyar avroya yükseldi. Bu büyüme BSH’yi ev aletleri üreticileri arasında dünyada ikinci sıraya taşıdı. Şirket, tüm alanlarda büyüme kaydederken yatırımlar da büyük ölçüde arttı.

Faaliyet gösterilen tüm bölgeler, ürün kategorileri ve markalar, şirket tarihinin en başarılı mali yılına katkıda bulundu. BSH’nin büyümesi, dünya çapında 3 bin 300 yeni istihdam olanağının yaratılmasını sağladı. BSH Grubu, 2015 yıl sonu itibarıyla 16 bin 986’sı Almanya’da olmak üzere toplamda 56 bin 500 kişiye istihdam sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Karsten Ottenberg, 2015’in BSH tarihinin en başarılı yılı olduğunu vurguladı. Ottenberg, şunları kaydetti:

“Bu başarıdan özellikle gurur duyuyoruz, büyümeyi sürdürmekle kalmadık, aynı zamanda artırdık. 2025’te 20 milyar avroluk gelire ulaşmak için doğru yoldayız. Bunun için işimizi dijital çağ tüketicilerinin ihtiyaçları ve zorluklarına uyumlu hale getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın