‘Çalarken Dinlet’ yeniden moda oldu

Günlük hayatımızdaki etkileri her geçen gün artan dijitalleşme, müzik platformlarına ve alakalı Ringback Tone (Çalarken Dinlet) ve Background Music gibi mobil telekom servislerine olan ilgiyi de yaygınlaştırdı. Kişiselleştirilmiş servislerin ve kurumsal kimliğin önem kazanması da bu mobil servislere olan ilgiyi daha da artırdı. Bu aşamada mobil operatörlerin de geçtiğimiz yılların gözde trendi “Çalarken Dinlet”servisine daha önceki uygulamalarına ek olarak ya da yeniden yapılanma ile yeni özellikler ve içerikler eklemeye başladığı görülüyor.

Defne Telekomünikasyon’un Ringback Tone (Çalarkan Dinlet) çözümü sayesinde aboneler kendilerini arayan kişilere standart çalma veya meşgul çalma sesi dinletmek yerine seçtikleri bir müziği ya da kendi kaydettikleri bir melodiyi dinletebiliyorlar. Aboneler dinletmek istedikleri melodiyi arayan kişiye özel seçebiliyorlar, paylaşabiliyorlar, hediye edebiliyorlar ve bu sayede iletişimlerini istedikleri gibi kişiselleştirebiliyorlar. Bütün bunları da çözüme eklenen yeni özellikler sayesinde tek tuşla çok kolay yapabiliyorlar.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, “Çağrı tamamlama, mesajlaşma, mobil pazarlama, roaming, filtreleme ve OSS/BSS çözümleri sunan Defne Telekomünikasyon olarak, geçtiğimiz yıl Ringback Tone – ‘Çalarken Dinlet’ ürünümüze olan ilginin oldukça arttığını gözlemledik. Bu trend global pazarda birçok ülkede karşımıza çıktı. Son bir yılda 5 farklı bölgeden mobil operatörün iletişim ağında RBT (Ringback Tone – Çalarken Dinlet) ve Background Müzik çözümlerimizi devreye aldık ve operatörlerin hizmetine sunduk,” açıklamasında bulundu.

Dijitalleşmenin insan yaşamına önemli ölçüde katkı sağladığını belirten Haliloğlu, “RBT çözümümüzün kolay pazarlama (self-marketing) ve tek tuşla içerik yani melodi satın alma desteğiyle abonelerin çalarken dinlet servisine olan farkındalığı ve ilgisi daha da arttı. Operatörler tarafında ise hem yeni ‘Gelirpaylaşımı’ iş modeliyle, hem de izleme (monitoring) fonksiyonu ile servis kurulumunu ve takibini kolaylaştırdık. Bu sayede kurulumlar ve abonelere ulaşım daha da hızlandı,” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın