Casper’ın yeni cebi MediaTek’in yapay zekâsıyla gelecek

MediaTek Helio ailesinin amiral gemisi P60, Casper’ın Yapay Zeka teknolojili yeni telefonunda kullanılacak. Helio P60, yüz algılama, gerçek zamanlı kamera fonksiyonları ile ileri düzey Yapay Zeka deneyimini yaklaşık 140.000 Antutu skoruna sahip oyun performansıyla birlikte sunuyor.

Best of WMC 2018 / 2018 Dünya Mobil Kongresi’nin En İyisi ödülüne layık görülen MediaTek Helio P60, Casper’in Yapay Zeka teknolojili yeni telefonunda kullanılacak. Yapay Zeka özellikli MediaTek Helio P60 işlemci, zaman içerisinde telefonu ve kullanıcısını yakından tanıyor, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda daha hızlı ve daha iyi bir deneyim sunuyor; hem kamera deneyiminde, hem de oyun performansında kullanıcıya 2 kat fayda sağlıyor.

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek’in, tüm dünyada tüketicilerin akıllı telefonlardan beklentilerini tümüyle yeniden tanımlayan yeni işlemcisi Helio P60, ülkemizde ilk kez Casper’ın yeni telefonunda kullanılacak.

Casper’ın yeni telefonu, yüz tanıma, gerçek zamanlı kamera fonksiyonları, ortam ışığına tam uyum gibi özellikler sunacak. Telefonda kullanılan MediaTek Helio P60, 8 çekirdekli işlemcisinin 4 çekirdeği Arm-Cortex A73 olduğundan, oyun performansında yaklaşık 140.000 Antutu skoruna sahip bulunuyor.

Casper’ın, ön duyurusundan itibaren bir heyecan dalgası uyandıran ve merakla beklenen, Helio p60 işlemcili, Yapay Zekalı yeni telefonunun ne zaman tanıtılacağı, hangi özellikler ve fiyat ile geleceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir