Cep faturasını kabartan bu SMS’e dikkat

“Ücretsiz hediye kazanacaksınız” şeklinde cep telefonlarına gönderilen mesajlar cep telefonu kullanıcılarının faturasını vurdu. Şikayetvar’ın haberine göre; mesaja yanıt verenlerin cep faturalarından 13 TL kesildi ve bu ücret sürekli yenilendi.

Cep telefonlarına gelen “Ücretsiz hediye çekilişi için evet yazıp yollayın” şeklindeki mesajlara inanıp yanıtlayanların cep faturalarından ücretler kesildi. Bu mesajı yanıtlayanların ortak şikayeti ise “Habersiz hesabımdan para çekildi” şeklinde oldu. İşte o şikayetler:

“Ücretli Olduğu Söylenmedi”

“Cep telefonuma ‘Ücretsiz hediye çekilişi için ‘Evet’ yazıp mesaj gönderin şeklinde mesaj geldi. Bende ücretsiz olduğunu düşündüğüm için evet yazıp gönderdim. Anında cep telefonu hattımdan 13 TL para kesildi. Daha sonra bir 7 TL daha kesildi. Bu nasıl bir tuzak şeklidir. İznim olmadan ücretli olduğu söylenmeden para kesilmesi haksızlık. Neden baştan ücretli olduğu konusunda bilgi vermiyorlar. Ya paramı iade edin ya da hukuksal yönden hakkımı mahkemede arayacağım.”

“Bir SMS’e Cevap Verdim Başıma Gelmeyen Kalmadı”

“Tesadüfen internette bir konu ararken bir anket çıktı yanıtladım. Sonra araba vs. çekilişi, e-posta adresimi ve GSM numaramı yazdım. Bunun nasıl bir risk olduğunu şimdi anlıyorum. Sadece bir çekiliş için SMS gönderdim ama maalesef sürekli bir çekiliş hakkı kazandınız şeklinde bir sürü SMS ve karşılığı hattıma gelen 34 liranın üstünde ek ödeme! Bu bir nevi haksız kazanç sağlama. Eğer bu tarafıma iade edilmez ise gereken mercilere başvuracağım. Tek SMS için tamam ama diğer SMS’ler bilgim haricinde tahsil edilmiştir. Lütfen insanları mağdur etmeyin.”

“Artık Mesaj Almak İstemiyorum.”

“Yaklaşık dört aya aşkın süredir hediye çekimi yapıldığına dair durmaksızın mesaj alıyorum. Öyle ki bu mesajlar artık rahatsız edici düzeye gelmeye başladı. Kura çekimleri nerede, ne zaman, kim kazanmış, hiç bir yerde açıklama yok. Artık mesaj almak istemiyorum.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın