Çiftçilere özel ilk mobil traktör uygulaması

TürkTraktör’ün sunduğu NH InfoTarım  mobil uygulaması; güncel tarım bilgilerine erişme, “akıllı tarım takvimi”, anlık hava durumunu takip etme gibi çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak özellikler sunuyor.

Yarım yüzyılı aşan tecrübesiyle tarım sektörüne yön veren TürkTraktör, çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak ve alışkanlıklarını değiştirecek NH InfoTarım akıllı telefon ve tablet uygulamasını sunuyor.

NH InfoTarım uygulaması çiftçilerin bilgiye kolay ulaşmalarını ve güncel tarım haberlerini, ay içerisindeki önemli tarım günlerini ve aktivitelerini haber veren akıllı tarım takvimini ve hava durumunu takip etmelerini sağlıyor.

Çiftçiler, NH InfoTarım uygulamasının “haberler” özelliği sayesinde tarım sektörünü ve kendilerini ilgilendiren pek çok güncel haberi okuyabiliyor ve akıllı “tarım takvimi” özelliği ile Bağcılık, Hayvancılık, Meyvecilik, Sebzecilik, Tarla Ziraatı, Tavukçuluk ve Arıcılık konularında aylara ilişkin olarak yapılacak tarımsal işleri inceleyebiliyor.

“Hava Durumu” özelliğini kullanarak bulundukları ile ait hava durumunu saat saat ve 10 günlük tahminler olarak öğreniyor, gün doğumu, gün batımı saatleri, rüzgar hızı gibi bilgilere ulaşabiliyor.

“Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, NH InfoTarım uygulamasının sunduğu teknoloji sayesinde çiftçilerin ihtiyaç duydukları bilgilere istedikleri her an ve her yerde ulaşabilmelerini sağlıyor.

Kullanımı son derece kolay olan ücretsiz NH InfoTarım uygulaması ilk olarak iPhone ve iPad için hazırlanmış olup, çok yakın zamanda Android ve BlackBerry’ye uyumlu versiyonları da yayınlanacaktır.

iPhone ve iPad üzerinden AppStore’a giriş yapıp, SEARCH/Arama kısmına NH InfoTarım yazılarak uygulamanın indirilmesi yeterlidir.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın