TechnoLogic – CIO Ödülleri sahiplerini buldu


CIO Ödülleri sahiplerini buldu

TechnoLogic 22 Kasım 2014 0
CIO Ödülleri sahiplerini buldu

Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri sahiplerini buldu.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, bu yıl beşinci kez düzenlenen CIO Ödülleri’nde sektörlerde fark yaratan bilişim projeleri ödüllendirildi. Ödül töreninde Türkiye’nin öncü kurumlarının 200’ü aşkın bilgi ve iletişim teknolojileri liderleri ile üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

Vodafone, CIO Ödülleri 2014 kapsamında ilk kez Vodafone Yarına Hazırım Ödülü’nü de verdi. Vodafone’dan aldığı mobil ürünler ve kurumsal çözümlerle dijital dönüşüm atılımına imza atan Malatya Pazarı, yüzde 30 yakıt tasarrufu, yüzde 25 verimlilik artışı ve yeni müşteri kazanımında yüzde 15 artış elde etti.

Dijitalleşme skorunu 100 üzerinden 45’ten 60’a yükselten Malatya Pazarı, Vodafone Yarına Hazırım Ödülü’ne layık görüldü. Ayrıca Yılın Kadın CIO’su Ödülü, Vakko CIO’su Bahise Kurt’a verildi. CIO Ödülleri kapsamında kurumlara değer katan yenilikçi teknoloji çözümleri, Yenilikçi Liderler, Kamu ve Geleceğin IT Liderleri gibi kategorilerde ödüllerine kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, CIO Ödülleri’ni üç yıldır desteklemekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, tüm dünyada şirketlerin dijital stratejiler üretip etkin şekilde uygulamasıyla büyüdüğünü vurguladı.

Dijitalleşmenin, günümüzde kurumların pazardaki rekabetçiliklerini korumaları için bir ön şart olduğuna dikkati çeken Aksoy, şöyle devam etti:

“Bu sebeple CIO’lar, şirketlerin başarı reçetelerini yazan liderlere dönüşmüş durumda. Tüm dünyada teknoloji ile dijitalleşen kurumlar kaynaklarını artırmadan gelirlerini, karlılıklarını ve pazar değerlerini sektörlerinin üzerinde büyütüyor. Vodafone Türkiye olarak bu vizyon ile Yarına Hazırım Platformu’nu hayata geçirdik.

Şirketlere, dijital dönüşüm ile mevcut kaynaklarıyla neler yapabilecekleri, verimliliklerini nasıl maksimuma çıkarabilecekleri konusunda yol gösteriyoruz. İşletmelerin mobilite, bulut bilişim, büyük veri, iş zekası ve sosyal medya analiziyle dijitalleşmeyi şirket karakteri haline getirmesine öncülük ediyoruz. Türkiye’nin en büyük şirketleri dönüşümü Vodafone ile yakaladı ve iş yapış şekillerini değiştirerek farklılaştı. İşletmelerin dijital dönüşümde yerini alması için değerli bir sinerji yarattığımıza inanıyoruz.”

Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Top da “Dünya Grubu olarak hem bilişim yayınlarımız ve hem de 30 yılı aşkın süredir iş dünyasının profesyonellerine rehberlik eden gazetemiz ile teknolojideki değişimin takipçisi olduk. Anadolu toplantılarımızda bu bilgiyi ve değişimin gücünü ülkemizin farklı köşelerinde anlatmaya çalıştık. Teknolojinin gücünü, kurumların dönüşümüne katkısını anlatmaya ve yaymaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.