Cisco 4. çeyrekte gelirini yüzde 56 artırdı

Cisco 2012 finansal yılı ve 4. çeyrek rakamlarını açıklayan Cisco CEO’su Chambers, “Cisco sektörel dönüşümün merkezinde hakkıyla yerini aldı” dedi.   Bağlantı, iletişim ve işbirliği kavramını değiştiren ağ teknolojilerinde lider Cisco, 28 Temmuz tarihinde sonlanan 2012 finansal yılı ve 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Cisco 4. çeyrek net satışını 11,7 milyar Dolar, net gelirini 1,9 milyar Dolar olarak bildirdi.

Cisco’nun tüm yıl boyunca gösterdiği güçlü performans ve karlı bir büyüme için istikrarlı çalışmaları sonucunda yüzde 7’lik bir gelir artışı sağladıklarını belirten Cisco Yönetim Kurulu Başkanı John Chambers “Müşterilerimizin işlerine destek olmak için entegre ürünler, hizmetler ve yazılım platformları üzerine inşa edilmiş akıllı ağlar sağlama stratejimiz, başarı için doğru bir uzun dönem stratejisi olduğunu kanıtladı. Kuşkusuz teknoloji sektörü ve dünyamız çok hızlı değişiyor ve Cisco dev teknoloji pazarı dönüşümünün merkezinde hakkıyla yerini aldı” dedi.

Cisco FY2012 Rakamlar:

Q4 Net Satış: 11,7 milyar Dolar  (önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4 artış)

Q4 Net Gelir: 1,9 milyar Dolar GAAP (önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 56 artış)

FY 2012 Net Satış:  46,1 milyar Dolar  (önceki yıla kıyasla yüzde 7 artış)

FY 2012 Net Gelir: 8,0 milyar Dolar GAAP (önceki yıla kıyasla yüzde 24 artış)

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın