DDoS saldırılarına karşı çözüm

İnternet servis sağlayıcıları, İnternet üzerinden hizmet veren ve işini büyük ağlar üzerinde yürüten şirketler için ileri düzeyde güvenlik önlemleri sunan Arbor Networks, gelişen ekonomisi ve artan online çalışma eğilimi nedeniyle Türkiye’de ilk temsilciliğini açtı. İşini İnternet ile ilişkilendiren kuruluşların bağlantılarını ve fikri mülkiyet haklarını koruyabilmeleri için yüksek güvenlik çözümleri sunan Arbor, özellikle İnternet üzerinden verilen hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarını önleyen çözümleriyle tanınıyor.

Dünyanın en büyük  İnternet servis sağlayıcıları, büyük kurumsal ağlar, bulut ve hosting şirketleri için 10 yılı aşkın süredir ağ güvenliği ve yönetimi çözümleri sunan Arbor Networks, dünya genelinde gerçekleşen tüm İnternet saldırılarını Atlas platformundan izliyor. Saldırı ve trafik bilgilerini Atlas.Arbor.Net adresinden tüm dünyayla paylaşan Arbor, kullanıcılarını kötü niyetli İnternet kullanıcılarından koruyor.

Sistemin kaldırabileceği yükün çok üzerinde anlık istek yollayarak sistemi cevap veremez ve erişilemez hale getiren günümüzün popüler DDoS saldırılarından korumaya yönelik çözümleri ile dünya çapında ün yapan Arbor Networks, aynı zamanda kritik kaynaklara yetkisiz erişimi durdurma, kurumsal güvenlik politikalarını uyulmasını zorunlu kılma ve veri kaybını önleme gibi avantajlar sağlıyor. Infonetics’in Haziran 2013 tarihli araştırmasına göre Arbor Networks, DDoS saldırılarını önlemeye yönelik uygulamalar pazarında hem mobil, hem taşıyıcı, hem de kurumsal segmentlerdeki en iyi çözüm sağlayıcı olarak gösterildi.

Arbor’ın Türkiye Temsilcisi Serhat Atlı, “Gelişen ve büyüyen kuruluşlar için İnternet bağlantısı, elektrik, su kadar temel bir gereksinim haline geldi. Ancak onların İnternet bağlantılarını tehdit eden DDoS saldırıları giderek artıyor ve daha da karmaşık hale geliyor. Bu saldırılara karşı dünya çapında çözüm sunan Arbor, Türk şirketlerini DDoS saldırılarının azaltılması ve güvenlik önlemlerinin  artırılması için desteklemek üzere Türkiye’de temsilciliğini açtı.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir