DenizBank, GVZ ile sesli imzaya geçti

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken DenizBank, çağrı merkezinde konumlandırdığı GVZ Voice Verification teknolojisi ile Türk bankacılık sektörünün ilk Sesli İmza uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulama sayesinde DenizBank çağrı merkezini arayan müşteriler seslerini imza olarak kullanarak sisteme giriş yapıyor ve güvenlik prosedürleri ile zaman kaybetmeden kısa sürede güvenli işlemler gerçekleştirebiliyor.

DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, DenizBank müşterilerinin kolaylıkla sistemden yararlanabildiğini kaydetti. Duman, “DenizBank çağrı merkezini arayan ve sistemden yararlanmak isteyen müşterilerimizin ilk aramalarında ses kaydı bırakarak sisteme seslerini tanıtmaları gerekiyor. Belirlenen cümleyi üç kez tekrar ederek sisteme ses kayıtlarını bırakan müşterilerimiz, sonraki tüm aramalarında belirlenen cümleyi söyleyerek sesli imza teknolojisinden yararlanabiliyor. DenizBank, bilgi ve teknolojiye yatırımlarını sürdürüyor. Bankacılık sektörü müşterilerinin en yeni uygulamalarla hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen ses teknolojisi firması Sestek’in tamamı yerli mühendislerce geliştirdiği GVZ Voice Verification teknolojisi, biyometrik ses analizi gerçekleştirerek telefonda görüşülen kişinin kim olduğunu sesli imza kontrolüyle doğruluyor. İnsan sesinin retina ve parmak izinde olduğu gibi kişiye özel oluşu esasına dayanarak geliştirilen Voice Verification, telefonla gerçekleştirilen işlemlerde başvurulabilecek tek biyometrik önlem olma niteliği taşıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın