TechnoLogic – e-Dönüşüm için kendi Ar-Ge merkezini kurdu


e-Dönüşüm için kendi Ar-Ge merkezini kurdu

TechnoLogic 20 Temmuz 2015 0
e-Dönüşüm için kendi Ar-Ge merkezini kurdu

FIT Solutions e-Dönüşüm kapsamındaki yoğun araştırma ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılamak için kendi Ar-Ge merkezini kurdu. 4 yıllık proje maliyeti 11 milyon TL olan Ar-Ge merkezinde sektörün ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretilirken, hem yurtiçinde hem de uluslararası alanda rekabette avantajlı konuma geçilecek.

FIT Solutions Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının denetim ve değerlendirmelerinin sonucunda Temmuz ayı itibariyle faaliyetlerine başladı. Faaliyet dönemi içerisinde Ar-Ge merkezinin yaptığı ve yapmaya devam edeceği kamu destekli projeler ile sektörü güçlendirecek.

Şirket, Ar-Ge merkezinde hem özel sektör hem de kamusal talepleri gözeterek ihtiyaca yönelik ürünler üzerinde çalışacak. Temmuz ayı itibariyle sertifikasyonu tamamlanan ve çalışmalara başlayan Ar-Ge merkezinde hem FIT Solutions çalışanlarına hem de iş ortaklarına yönelik faydalar elde edilecek.

4 yıllık proje maliyetleri toplamı 11 milyon TL olarak belirtilen Ar-Ge merkezinde ürettiği ileri teknoloji çözümler ile rakiplerinin her zaman önünde olacak.