TechnoLogic – E-İmza sayısı 1.5 milyona yaklaştı


E-İmza sayısı 1.5 milyona yaklaştı

TechnoLogic 01 Ekim 2014 0
E-İmza sayısı 1.5 milyona yaklaştı

E-GÜVEN İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün, “E-İmza’da Şimdi ve Sonrası” başlıklı konuşmasında, 2014 Haziran sonu rakamlarına göre bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 400 binin üzerinde sertifika oluşturulduğunu açıkladı.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nde konuşan Tüzün, Türkiye’nin e-dönüşümü için büyük önem taşıyan E-Reçete, E-Tebligat ve Elektronik Kimlik projelerinin hayata geçmesi ve Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sisteminin yaygınlaşmasıyla e-imzanın kurumlardan bireylere herkesin hayatını kolaylaştıracağını vurguladı.

Türkiye’nin e-dönüşümü için büyük önem taşıyan E-Reçete, E-Tebligat ve Elektronik Kimlik projelerinin hayata geçmesi ve Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sisteminin yaygınlaşmasıyla e-imzanın kurumlardan bireylere herkesin hayatını kolaylaştıracağını vurgulayan Tüzün şöyle konuştu:

“2014 Haziran sonu rakamlarına göre bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 400 binin üzerinde sertifika oluşturuldu. Ülkemizin, nüfus ve ekonomisinin dünya genelindeki payı yüzde 1 iken Global Bilişim Teknolojileri Pazarı’ndan aldığı payın yüzde 0,75 olması bu alanda büyüme potansiyelinin yüksek olduğunu ve doğru adımlarla büyük başarılar elde edilebileceğini gösteriyor. Bilgi ve İletişim Teknolojileri kapsamında geliştirilen projelerin, Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi için büyük önem taşıyor.”