TechnoLogic – Eğitim camiasına özel arama motoru


Eğitim camiasına özel arama motoru

TechnoLogic 05 Aralık 2012 0
Eğitim camiasına özel arama motoru

Türk Telekom iştiraki Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, “Sadece eğitim dünyası” ile ilgili sonuçların bulunabileceği, sakıncalı içeriği filtreleyen, kapsamlı özellikleri ile sınıf seviyesinde arama yapabilen Türkiye’nin ilk eğitsel arama motoru www.egitim.com’u geliştirdiğini duyurdu.

İnternette arama yaparken yoğun bilgi kirliliği içerisinde sakıncalı sitelerle savaşmak zorunda kalan öğrenci, öğretmen ve veliler, Egitim.com sayesinde artık sadece eğitsel ve güvenilir sonuçlara erişebiliyorlar. Egitim.com, “sadece eğitim dünyasında arama”, gelişmiş arama kriterleri ve hedef odaklılık özellikleriyle Türkiye’nin ilk ve tek eğitsel arama motoru.

MEB öğretim programının kazanımlarına uygun içerik sunan Egitim.com’un diğer bir ayırt edici özelliği ise arama kriterleri. Arama motorunun “Arama Süzgeci”, bu özellikten yararlanmayı tercih eden kullanıcıdan önce, “İlkokul (1-4) / Ortaokul (5-8) / Lise (9-12)” kategorilerinden “Sınıflara Göre”, daha sonra ise “İçeriğe Göre” sınıflandırma yapmasını istiyor.