Facebook’a yeni ‘tepkiler’ geldi

Sosyal medya şirketi Facebook kullanıcılarına duygularını ifade etme olanağı sağlayan “reactions/tepkiler” uygulaması başlattı. Facebook geçen yıldan bu yana bazı pazarlarda “beğen” tuşunun yanı sıra “tepkiler” tuşunu deniyordu.

Facebook’un internet sayfasında ürün müdürü Sammi Krug tarafından yapılan yazılı açıklamada uygulamanın küresel kullanıcıların tümüne açıldığı belirtildi.

Krug yeni uygulama üzerine küresel araştırma yaptıklarını söyleyerek kullanıcıların paylaşımları nasıl yorumladıklarını ve en çok hangi surat ifadelerini kullandıklarını incelediklerini belirtti.

BBC’nin haberine göre, buna göre ilk etapta 6 tepki tuşu kullanılabilecek. “Beğen” tuşunun bir uzantısı olan “tepkiler” uygulamasında bir paylaşımın sizde uyandırdığı duyguları surat ifadeleri yani emojiler şeklinde yorumlamak mümkün.

Tepkiler seçenekleri arasında “Beğen, Sevgi, Kahkaha, Vay, Üzgün ve Kızgın” bulunuyor. Kullanıcılar “beğen” tuşunun üstüne birkaç saniye bekleyerek diğer emoji seçeneklerini bulabiliyorlar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın