Facebook’ta ücretli mesaj dönemi

TechnoLogic 22 Aralık 2012 0
Facebook’ta ücretli mesaj dönemi

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, bundan sonra listenizde ekli olmayan kişilere gönderilecek mesaj başına 1 dolar almayı planlıyor. Facebook, test çalışmalarına ABD’de başladı.

Facebook’ta arkadaş listesinde ekli olmayan kişilerden gelen mesajlar mesaj kutusuna değil, daha çok istenmeyen mesajların düştüğü “Diğerleri” bölümüne düşüyor. Böylece tanınmayan kişilerden gelen mesajların, kullanıcıları rahatsız etmemesi hedefleniyor.

Facebook’un yeni planıyla, arkadaş listesinde ekli olmasa da istenilen kişiye ücret karşılığı mesaj gönderilebilmesi ve bu kişinin gönderilen mesajı görmesi mümkün olacak. Bu mesajların 1 dolar karşılığı gönderilmesi üzerinde çalışma yürüten Facebook, mesajların görünmesini sağlamanın, iş teklifi gibi durumlarda faydalı olabileceğini belirtiyor.

Wall Street gazetesi, ücretin önce 1 dolarla sınırlandırılacağını, Facebook’un bu konuda bir test yapacağını yazdı. Deutsche Welle’nin haberine göre, Facebook daha önce de site üzerinden paylaşılan iletilerin daha çok kişi tarafından okunması için ücret ödeme uygulaması getirmişti. Facebook’un 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor.