Facebook’tan 10. yıl sürprizi

TechnoLogic 03 Şubat 2014 0
Facebook’tan 10. yıl sürprizi

Facebook, yarın onuncu yıldönümünü kutlayacak. 4 Şubat 2004 yılında Mark Zuckerberg’in Harvard Üniversitesi’ndeki yurt odasında hayat bulan Facebook, bugün 1,2 milyardan fazla aylık aktif kullanıcı sayısı olan mobil tabanlı küresel bir servis haline gelmiş durumda.

Onuncu yılı şerefine Facebook, sürpriz bir özellik geliştirdi. Yarın yayına girecek olan “A Look Back” isimli uygulama kullanıcılara, Facebook’a katıldıklarından beri geçen zamanda en önemli anlarını, kişiselleştirilmiş video veya fotoğraf albümü olarak sunacak. Kullanıcılar uygulamaya yarından itibaren https://www.facebook.com/lookback adresinden ulaşabilecek.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kurulduğu ilk günden beri Facebook benim için olağanüstü bir yolculuk oldu ve bunun bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İnsanların Facebook’u kullanarak gerçek bir topluluk inşa etmelerini ve pek çok farklı şekillerde birbirlerine yardım etmelerini görmek benim için inanılmaz bir deneyimdi. Önümüzdeki on yıl için de tüm insanları birbiriyle bağlantılı hale getirmeye ve topluma en iyi şekilde hizmet etmeye devam etme fırsatını ve sorumluluğunu taşıyoruz.”

Bir cevap yazın »