Facebook’tan geçmişe yolculuk fırsatı

İnsanların paylaştıkları fotoğraflara ve diğer anılara sık sık dönüp baktığını göz önünde bulunduran Facebook, bunu kolaylaştırmak için geliştirdiği On This Day uygulamasını duyurdu.

On This Day ile geçmişte bugün paylaşılan, bir yıl, iki yıl ya da daha öncesine ait durum güncellemeleri, fotoğraflar, arkadaş paylaşımları ve paylaşılan ya da etiketlenen diğer öğeler de görüntülenebiliyor.

On This Day uygulamasına Haber Kaynağının sol tarafında yer alan On This Day bağlantısı veya facebook.com/onthisday adresi üzerinden erişilebiliyor.

Ancak ben ziyaret ettiğimde, “Üzgünüz, Bu Özellik Kullanılamıyor. Melih Bayram, anılarına bakmak istediğin için teşekkürler. Ne yazık ki, bu özellik şimdilik herkesin kullanımına açılmamıştır.” uyarısı aldım. Zamanla genel kullanıma açılacağını umuyorum.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in kurucusu ve Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993'te başladı. 2000'den bu yana teknoloji editörü olarak çalışıyor. TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları'ndan 2004′te çıkan İnternet adlı bir kitabı var. Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir