FireEye, gelişmiş hedefli tehditlere karşı portföyünü genişletiyor

Saldırı Önleme, Uç Nokta Koruması, Analizler ve Yönetilen Servisler ile ilgili Yeni Beceriler İçeren Yeni Ürün Çözümleri kurumlarla buluşuyor.

FireEye, Inc., günümüzün gelişmiş siber saldırılarını durdurma konusunda lider olan firma, bu ay çıkardığı yeni ürünler ve güncellemelerle portföyünü gelişmiş tehditleri önleyecek şekilde genişletiyor. FireEye, temel ürünlerini bu kadar etkili kılan gelişmiş teknolojisi ile güvenlik altyapısının yeni katmanlarını adresliyor. Söz konusu yeni ürünler, günümüzün gelişmiş saldırılarına karşı etkin bir koruma sunmak için yeni teknolojiler, güncelliğini kaybeden ürünlere ait güncellemeler ve servislerden oluşuyor. Gelişmelerle ilgili satırbaşları şu şekilde sıralanıyor:

FireEye Managed Defense’in kullanılabilirliği. Yeni abonelik servisi, 24×7 sürekli izleme sürecini FireEye Security Platform (FireEye Güvenlik Platformu) tarafından ortaya çıkarılmış gelişmiş saldırılar ile ilgili bilgi, öneri ve bağlamla birleştirerek FireEye Security Platform’un değerini artırıyor. FireEye Managed Defense, kuruluşlara, kimin niçin saldırdığını, sorunu çözmek için ne yapmaları gerektiğini anlatmak ve gerektiğinde hızlı müdahale sağlamak için tasarlanmasıyla öne çıkıyor.

FireEye Security Platform, müşterilere, tehdit uyarısından iyileştirmeye kadar birçok özelliği tek bir çözümde sağlamak için tasarlandı. Geliştirilen platform, yeni satın alınan Mandiant’ın uç nokta koruması ve yönetilen güvenlik hizmetlerinin yanı sıra yeni analizler ve saldırı önleme becerilerini de kapsıyor. Yeni ürünler ve hizmetlerin, 2014 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

FireEye Türkiye Ülke Müdürü Özge Gül Kakat; “Geliştirilmiş platformumuz, bugün pazardaki en kapsamlı siber güvenlik platformu olma özelliğini taşıyor. Mandiant’ın 24 saat boyunca olaylara müdahale ve yönetilen siber savunma yetenekleriyle birleşen FireEye’ın gelişmiş Siber Tehdit tespit etme ve koruma teknolojisi endüstride benzeri görülmemiş bir deneyim sunuyor” dedi.

FireEye MVX-IPS, FireEye MVX technology ve FireEye Dynamic Threat Intelligence’ı birleştirerek IPS güvenlik katmanını modernize eden yeni bir Saldırı Önleme Sistemleri (Intrusion Prevention Systems -IPS) yaklaşımı sunuyor. FireEye MVX-IPS, bilinen ve bilinmeyen saldırılara karşı tehdit korumasını artırmak için çok vektörlü saldırıların daha kapsamlı bir görünümünü sağlamak üzere tasarlandı. Şu anda Beta olarak piyasada bulunan FireEye MVX-IPS, 2014’ün ilk yarısında FireEye Network Threat Prevention Platform (NX serisi) için bir eklenti olarak kurumlarla buluşacak.

FireEye MVX-IPS’in eşsiz mimarisi, IPS tarafından tanımlanan saldırıların doğrulanmasını sağlayarak uyarıları azaltıyor ve güvenlik ekiplerinin gerçek tehditlere odaklanmasına olanak tanıyor. Bu yaklaşım, bilinen ve bilinmeyen tehditler için tehdit önlemeyi pekiştirirken, multi-protokol imzaları iyileştirerek bilinen tehditlere karşı savunmaların etkinliğini fazlalaştırıyor ve bu tehditleri belirlemek, doğrulamak ve çözmek için gereken zaman ve kaynak yatırımını en iyi duruma getiriyor.

FireEye Threat Analytics for the FireEye Security Platform. Yeni bulut tabanlı güvenlik analizleri çözümü, bir kuruluşta üretilen güvenlik olay verilerini FireEye tehdit zekâsından geçiriyor ve potansiyel tehditlere ait bütünsel bir resim sağlıyor. Böylece müşteriler, güvenlik ihlallerini ve ortaya çıkan saldırıların kapsamını belirleyebiliyor.

FireEye’da Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Manish Gupta, “Güvenliğe duyarlı kuruluşların çoğu, yönetmelikler ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için günlük verilerini ve olay verilerini toplamaya önemli miktarda kaynak harcıyor. Bununla birlikte, gelişmiş saldırıları belirleme ve müdahale etme söz konusu olduğunda bu kuruluşlardan yalnızca birkaçı bu veri yığınlarından bir değer üretebiliyor” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın