Fujitsu, Akademik Bilişim’de dijital dönüşümü anlattı

İnsan odaklı toplum vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Fujitsu Türkiye’nin de katıldığı 20. Akademik Bilişim Konferansı 31 Ocak-02 Şubat tarihleri arasında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlik; üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta bu yıl 20. kez düzenlendi.

Akademisyenler ve öğrenciler başta olmak üzere kurum sözcüleri, sektör karar vericileri ile firma yöneticilerinin katıldığı konferansta konuklar yeni teknolojileri yerinde görerek, sorgulayarak, bilişim sektöründe yaşanan değişimler hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca konferans katılımcılarına; kurumlarında, çalıştıkları alanlarda ihtiyaç duydukları yazılım veya donanımları deneyerek öğrenmeleri imkanı verildi.

Fujitsu Türkiye konferansa iş ortağı Network Kurumsal ile birlikte katıldı. Etkinlik alanındaki stantta gerçekleştirilen sunumda günümüzde kurumların sadece küresel rekabette değil yurt içinde de farklılaşabilmeleri ve başarılı olabilmeleri için dijital dönüşümün seçenekten ziyade zorunluluk haline gelmesinin altı çizildi.

Dünyanın en hafif iş bilgisayarlarından U937 başta olmak üzere birçok yeni LIFEBOOK modeli katılımcıların beğenisine sunuldu. Ayrıca veri merkezlerinin olmazsa olmaz ürünü yeni nesil Fujitsu PRIMERGY sunucular ve ETERNUS depolama ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir