Fujitsu Türkiye’de iki yeni atama

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanının lider firmalarından Fujitsu Türkiye, üst yönetimi bünyesine katılan iki deneyimli isimle güç kazandı. Fujitsu yönetim ekibine katılan Cüneyt Türen kanal satış direktörlüğü, Cengiz Yeker ise servis direktörlüğü görevini üstlendi.

cuneytturen

Fujitsu’da Kanal Satış Direktörü olarak çalışmaya başlayan Cüneyt Türen lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde mezun oldu. İş hayatına Egebank’ta başlayan Türen daha sonra 1989 yılına dek Döktaş’ta çalıştı. 1989 ile 2008 yılları arasında IBM Türk’te görev yapan Cüneyt Türen burada en son yazılım grup yöneticisi olarak görev yaptı. 2009-2011 yılları arasında Alcatel-Lucent Teletaş’ta Türk Telekom grup direktörü olarak hizmet veren Türen, 2011 ile 2014 yılları arasında D-Smart’ta COO (Operasyonlardan Sorumlu Başkan) olarak görev aldı.

cengizyeker

Fujitsu’da servis direktörü olarak göreve başlayan Cengiz Yeker ise lise eğitimini Robert Kolej’de tamamladıktan sonra 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yeker, daha sonra yüksek lisans eğitimini ABD’de Boston Northeastern University’de tamamladı. Profesyonel yaşamına 1990 yılında Boston’da yer alan Novasoft firmasında yazılım mühendisi olarak başlayan Yeker, bu görevi 1993 yılına dek sürdürdükten sonra 1994-1996 yılları arasında IBM Türkiye’de sistem mühendisi olarak görev yaptı. 1996-2009 yılları arasında Hewlett-Packard’da çeşitli pozisyonlarda görev yapan Yeker, 2009 yılından bu yana HP’de Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu kurumsal hizmetler ülke müdürü olarak çalışıyordu.

Cüneyt Türen ve Cengiz Yeker Şubat 2015 itibariyle yeni görevlerine başladılar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir