Fujitsu ve Intel Bilişim Günleri’nde buluştu

Geleceği yeniden şekillendiren teknolojiler sunan Fujitsu ve Intel, TED İstanbul Koleji ve VKV KOÇ Okulları Bilişim Günleri etkinliklerinde yer aldı.

Fujitsu ve Intel, insan odaklı teknoloji yaklaşımını öğrencilere anlatmak ve geleceğin teknolojilerini paylaşmak amacıyla 9-10-11 Mayıs Tarihlerinde TED İstanbul Koleji ve VKV Koç Okullarında öğrenciler ile bir araya geldi.

Bilişim Günleri’nde yerini alan Fujitsu ve Intel, etkinlik çerçevesinde yer alan stantta LED ekran üzerinden video gösterileri ve tweet wall yayınları gerçekleştirdi. Etkinlikte, #teknolojikafasi hashtag’ini kullanan “en çok beğenilen tweet” sahibine hediyeler verildi. Stantta ayrıca fotoğraf duvarı yaratılarak duvar önünde özçekimler yapıldı.

Etkinlikte Intel Turkiye’nin katkilari ile Maker Cocuk ekibi ogrencilere intel Edison,genunio 101 maker boardlar ve 3d yazici urunleri ile yapilan projeleri anlatti.

Stanttaki aktivitelerin yanı sıra konferans salonunda Fujitsu ve Intel tarafından düzenlenen “Techno-Talk” başlıklı konuşmaya YouTube’daki kanalları ile internette ünlü olan Melih Abuaf ve Fırat Sobutay katıldı. Fujitsu robotu Fujican da öğrencilerin büyük beğenisini topladı.

seldabagdatbahadir

TED Bilişim Günleri’ne katılan Fujitsu Genel Müdürü Selda Bağdat Bahadır, öğrencilere aynı zamanda TED İstanbul Koleji velisi olarak seslendi. Fujitsu hakkında bilgiler veren Bahadır, şirket olarak en büyük önceliklerinin “insan” ve dolayısıyla da “insan odaklı inovasyon” olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında Intel’in gençler üzerinde yaptığı araştırmaya değinerek gençlerin sosyal ağlardaki paylaşımlarının artık yaşamlarının önemli bir parçası haline geldiğini belirten Bahadır, yepyeni bir kavram olan “Nesnelerin İnterneti” hakkında da bilgiler verdi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın