Fujitsu Blockchain deep-dive

Fujitsu’dan Blockchain Deep-Dive servisi

Yeni 360 Derece Blockchain Deep-Dive servisi, blockchain uygulamalarının başarısızlık riskini bertaraf etmek üzere gerçek kullanım ortamları yaratarak, blockchain çözümlerinin test edilmesine ve inkübe edilmesine yardımcı oluyor. 

Fujitsu, şirketlerin iş, teknoloji ve yasal bakış açılarından stratejik hedeflerini de gözeten, kurumsal blockchain çözümlerinin gelişimini hızlandırmalarına yardımcı olacak güçlü bir blockchain servisini pazara sundu. ”

Fujitsu 360 Derece Blockchain Use Case Deep-Dive” servisi, mevcut vaka ve çözümlerini göz önüne alarak, blockchain çözümlerini gerçek ortam koşullarında test ederek üretime hazır bir uygulama oluşturmak için gereken uygulama bileşenlerini tanımlıyor.

Ayrıca, kullanım durumundaki herhangi bir kusur ve tehlikeden kaynaklanabilecek riskleri en aza indirmek için yollar belirliyor ve ortaya koyuyor.

Blockchain, iş süreçlerinde gereken işlemleri gerçekleştirmek için yeni, izinli bir yaklaşım sunarak yeni iş modelleri oluşturma ve işletmeleri baştan sona dönüştürme potansiyeline sahip.

Bununla birlikte pazarda bulunan birçok blockchain çözümü, hedeflenen potansiyel kullanım amaçları ile üretime hazır çözümler arasındaki uçurumdan geçmeye gayret ediyorlar.

360 Derece Blockchain Use Case Deep-Dive servisi

Yeni Fujitsu 360 Derece Blockchain Use Case Deep-Dive servisi, blockchain uzmanlarından gelen bağımsız analiz ve önerilerini sunarak, kurumlar için blockchain geliştirilmesinde zorluk çıkartan bu zayıf noktayı ele alıyor.

Bu servisin kullanıcıları, olası mimari riskleri tanımlamak ve hatta blockchain kodunu kontrol etmek için, genel mimari, iş ve yasal bağlam dahil olmak üzere, potansiyel blockchain kullanım durumlarının incelenmesi için tarafsız, bağımsız uzmanlıktan yararlanabiliyorlar.

Fujitsu ile birlikte elde edilen üretim imkanı, yeni kod tanıtımı da dahil olmak üzere, zorluklar karşısında duraklamış blockchain projelerini de yeniden başlatma fırsatları sunuyor.

Birlikte üretim felsefesi Fujitsu’nun DNA’sında

Fujitsu Blockchain Inovasyon Merkezi başkanı Frederik de Breuck konuyla ilgili şunları söyledi:

“Birlikte üretim felsefesi Fujitsu’nun DNA’sında yer alıyor. Genel riskleri azaltmak ve müşterilerin planlarının üretim hazırlığını geliştirmek için taktik ve stratejik rehberlik ile, her bir blockchain kullanım durumu için kusurları, olası tuzakları ve potansiyel riskleri belirlemek üzere müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Müşteriler, önerilen blockchain çözümlerinin kritik geçerlilik ve güvenilirlik testlerini geçtiğinden emin olabiliyorlar. Gerekli standartlara ulaşmayan bir blockchain kullanımı erken bir aşamada durdurularak boşa harcanan zaman ve paradan kaçınılabilir ya da Fujitsu’nun derin blockchain bilgisi sayesinde yeniden canlandırılabilir.”

Fujitsu Blockchain Inovasyon Merkezi

Yeni 360 Derece Blockchain Use Case Deep-Drive servisi, 2018 ilkbaharında Belçika’nın Brüksel kentinde açılan Fujitsu Blockchain Innovation Merkezi tarafından sağlanıyor. Merkez ayrıca, Asgari Uygulanabilir Ürün’ün beş gün gibi kısa bir sürede geliştirilmesini mümkün kılan blockchain ürün geliştirme yapısını da sağlıyor.

Brüksel’deki merkez, tüketicilerin ve işletmelerin mal ve hizmet satın alma, satma ve takas yöntemlerini ve kuruluşların ticari ve operasyonel modellerini dönüştürme yolunda devrim yapma aracı olarak blockchain ve diğer paylaşılmış kayıt teknolojilerine olan bağlılığını gösteriyor.

Fujitsu, bilişim sistemleri ve her tür sektör için yeni bir mimari olarak finansal hizmetlerin ötesinde – iş modellerinde şimdiden yaygın bir değişim yaratmış olan – blockchain çözümleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Blockchain Deep-Dive servisi neleri sunuyor?

Fujitsu Deep-Dive Blockchain servisi, tüm süreçlerinde esnek proje yönetim tekniklerinin kullanıldığı dört temel aşamadan oluşuyor:

Atölye Çalışması, Değerlendirme, Rapor Hazırlama ve Teslimat. İlk fazda bulunan atölye çalışması, olası her potansiyel kullanım durumunu ayrıntılı olarak inceler ve danışmanların, kullanıcıların kapsayıcı stratejileri bağlamında ortaya çıkan zorluklarını sağlıklı bir şekilde anlamalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bu aşamadan sonra, uygulama ve iş mimarilerinden başlayıp akıllı sözleşme ve önyüz koduna kadar işleyişin tüm yönlerinin uzmanlar tarafından kapsamlı bir şekilde incelendiği bir araştırma ve değerlendirme aşaması takip ediyor. İncelemeler genellikle beş gün sürüyor.

Öneriler içeren yönetim raporu hazırlanıyor

Tüm bulgular, blockchain‘in kullanıma sokulması için gerekli yüksek seviyeli tasarım ve boyutlandırma önerilerini içeren bir yönetim raporunda derleniyor. Fujitsu, yaygın olarak karşılaşılan sorunları vurgulamak ve çözüm önerileri sunmak için yüzlerce blockchain projesinden elde edilen bilgilerden yararlanıyor.

Son aşamada müşteriye sunulan rapor, her yönüyle tam bir analiz sağlamanın yanı sıra aynı zamanda tavsiyelerde bulunarak müşterilerin blockchain projelerinde güven içinde ilerlemelerine olanak sağlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir