Fujitsu’dan yeni ‘All-in-One’ bilgisayarlar

Fujitsu, insanların her yerden, her zaman ve herhangi bir aygıt kullanarak birbirlerini bulmalarına ve bilgi paylaşmalarına olanak tanıyan Tümleşik İletişim ve İşbirliğini (Unified Commuications and Collaboration- UC&C) barından iki yeni ‘all-in-one’ masaüstü bilgisayarı piyasaya sundu. Piyasaya sunulan Fujitsu ESPRIMO X923 ve ESPRIMO X923-T bilgisayarları kurumlara yüzde 45 oranında enerji tasarrufu da sağlıyor.

İletişime daha fazla entegre olmayı sağlayan akıllı araçlara ihtiyaç duyanlara çözüm, Fujitsu’nun pazara sunduğu Fujitsu ESPRIMO X923 ve ESPRIMO X923-T bilgisayarları ile geliyor. İnsanların her yerden, her zaman ve herhangi bir aygıt kullanarak birbirlerini bulmalarına ve bilgi paylaşmalarına olanak tanıyan Tümleşik İletişim ve İşbirliği (Unified Commuications and Collaboration- UC&C) sistemini barından iki yeni ‘all-in-one’ masaüstü bilgisayarı pazara sunuldu. İnsan odaklı toplum vizyonuyla hareket eden Fujitsu, odağına aldığı verimliliği artıran teknoloji ve kullanıcıların ihtiyaçlarını dikkate almasıyla tümleşik iletişim ve işbirliğini bir üst seviyeye taşıyor.

İnsanlar, e-mail, voicemail, anında mesajlaşma ve daha bir çok iletişim mekanizmasının yaygın kullanımı sebebiyle, erişilmez olduğunda verimlilik sorunu yaşayabiliyorlar. Bu yetmezmiş gibi, bir çok tümleşik iletişim çevre birimi, kulaklık, hoparlör gibi aksesuarların kullanımına ihtiyaç duyuyor. Fujitsu, yeni multimedia modülü ile tüm bu özellikleri ‘all-in-one’ ESPRIMO X PC’lerinde birleştirdi. Meşgul olduğunuzda devreye giren ışık fonksiyonu, kullanıcının anlık durumunu gösterirken ‘touch screen’ opsiyonu ise interaktif Beyaz Tahta paylaşımı gibi fonksiyonların kullanımını mümkün kılıyor.

FujitsuESPRIMOX923i

Fujitsu ESPRIMO X serisi cihazlar, sürekli bağlantı ve enerji verimliği sayesinde masaüstü uygulamalarını tüm fonksiyonları ile sürekli kullanmak isteyenler için akıllı çözümler sunuyor. ESPRIMO X923 ve ESPRIMO X923-T cihazlarının her ikisi de tüketim oburu web tarayıcıları ve office programlarını ‘Düşük Güç Aktif Mod’ (Low Power Active Mode) özelliği ile cihaz kapalıymış gibi yönetirken, ağ bağlantısını aktif tutarak senkronize kalmalarını sağlıyor.

ESPRIMO X923 ve ESPRIMO X923-T cihazları ‘Düşük Güç Aktif Mod’ özelliği devredeyken, sadece arka planda yürüyen kritik uygulamalara yetecek kadar enerji tüketip, gelen iletişim çağrılarına anında tepki verebiliyor. Bu özellik, her an ’24×7′ tüm uygulamaların devrede olduğu yaklaşıma kıyasla çok daha düşük enerji tüketimini sağlıyor.

Fujitsu’nun sunduğu Düşük Güç Aktif Mod özelliğini kullanan ESPRIMO X PC’leri, Windows 8.1 profesyonel işletim sistemini kullanırken sadece saatte 5 Watt tüketiyor. Bu özelliğin kullanımı yüzde 45 daha düşük enerji kullanılması anlamına geliyor. Böylece kurumlar, tümleşik iletişim özellikli bilgisayarlar kullanarak enerji tüketimlerinde kayda değer bir düşüş sağlayabilirler.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın