TechnoLogic – Fujitsu’nun PRIMEQUEST sunucusundan dünya rekoru


Fujitsu’nun PRIMEQUEST sunucusundan dünya rekoru

TechnoLogic 16 Ağustos 2017 0
Fujitsu’nun PRIMEQUEST sunucusundan dünya rekoru

Kısa süre önce piyasaya sürülen Fujitsu PRIMEQUEST 3800B sunucusu, SAP yazılım ortamlarının ağır taleplerinin kolaylıkla üstesinden gelerek, SAP Hana sistemini kullanan kurumsal sınıf sistemleri ve diğer kritik bellek içi veri tabanı yönetimi başlıkları altında, satış ve dağıtım konusunda dünya rekoru sayılabilecek yeni seviyelere ulaştı.

Fujitsu Server PRIMEQUEST 3800B, Windows Server işletim sisteminde gerçekleştirilen SAP Satış ve Dağıtım (SD) standart testinde 0,78 saniye gibi endüstri genelinde bile düşük sayılan bir tepki süresi verdi. Üstelik bu süreyi, saatte 11,242,000 sipariş satırı ve 101.000 SAP SD kullanıcısı hesabıyla oluşturdu.

SAP Kıyaslama Konseyi tarafından belgelendirilen SAP Satış ve Dağıtım (SD) Standart Uygulamaları testleri, SAP uygulamaları ve bileşenlerinin donanım ve veri tabanı performansının bağımsız ölçümünü saplamak üzere yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve kullanıcıların tüm tedarikçiler arasından en iyi performansı gösteren donanımı bulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Yeni SAP dünya rekoru, olağanüstü iş yüküne özgü sonuçların elde edilmesi için tasarlanmış ve 12 TB’a kadar varan büyük SAP HANA veri tabanlarını dahi işleme yeteneğine sahip sekiz soketli PRIMEQUEST 3800B’nin güçlü performansını doğruluyor.

PRIMEQUEST 3800B, SAP HANA altyapı çözümü için Fujitsu Entegre Sistemi PRIMEFLEX’in kritik omurgasını oluşturuyor. Bu sistem, kuruluşların SAP HANA platformunu güvenilir biçimde tam kapasite kullanılmasına imkan tanıyarak, yüksek miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak işleyebilmektedir.

Yeni Fujitsu Sunucusu PRIMEQUEST 3800B, ölçeklendirilebilir en yeni Intel Xeon işlemci ailesiyle, işlemci başına 28 çekirdeğe kadar çıkabilen yapısı ve pazarda var olan en hızlı bellek modülü olan DDR4’e sahip. PRIMEQUEST, ekonomik küçük yapılı 5U şasisiyle rakiplerinden ayrışıyor.

PRIMEQUEST, hataları önceden görerek önleyen gelişmiş sunucu güvenilirliği, kullanılabilirlik ve servis imkanı (RAS) özellikleri ile zorlu kurumsal veri tabanları, bellek içi çözümler ve iş dünyası uygulamaları için mükemmel bir seçimdir.