TechnoLogic – Gates, Windows 8.1’i yükleyemedi!


Gates, Windows 8.1’i yükleyemedi!

TechnoLogic 06 Şubat 2014 2
Gates, Windows 8.1’i yükleyemedi!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in, ‘Microsoft Genel Müdürü Danışmanı’ olarak göreve başladığı ilk iş gününü şirketin yakında piyasaya süreceği işletim sistemi Windows 8.1 ile boğuşarak geçirdiği iddia edildi.

Bilgisayarına yeni işletim sistemini yüklemeye çalışan Gates’in sürekli sorunlar yaşadığı ve bilgisayarını bu sorunlar nedeniyle bir çok kez yeniden başlatmak zorunda kaldığı iddiaları bazı sitelerde yer aldı.

SatyaNadella

İşin içinden çıkamayan Gates’in Microsoft’un yeni CEO’su Satya Nadella’yı yardıma çağırdığı, ancak onun da Windows 8.1’i yüklemeyi başaramadığı iddia edildi.

Çıkan sorunlar nedeniyle Microsoft’ta gergin bir gün yaşandığı belirtilirken, adı açıklanmayan bir kaynağın, “Bill sakin bir kişi, bu yüzden onun dilinden bazı ilginç sözlerin çıktığını duymak çok tuhaftı” şeklinde durumu özetlediği de haberlerde yer alan bir diğer ilginç bilgi.

Windows 8.1 deneyiminde başarısız olan Gates’in Windows 7’ye dönme kararı aldığı iddia edilirken, bunun Gates’in şirketteki yeni pozisyonuyla ilgili bir şaka haber olduğu belirtiliyor.