Genç yetenek programları STARTT’ta toplandı

Türk Telekom Grubu, genç yetenek programlarını STARTT adı altında birleştirdi. STARTT, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara, 360 derece telekomünikasyon deneyimi ve sınırsız kariyer imkanı tanıyor.

Türk Telekom açıklamasına göre, başvuruların 24 Mart’ta sona ereceği Türk Telekom Grubu Genç Yetenek Programı STARTT, Türk Telekom Grubu ailesine katılmak isteyen gençlere, “telekomünikasyonu öğrenmeye doğru yerden başla” diyerek, sınırsız kariyer fırsatları sunuyor.

STARTT Genç Yetenek Programına, üniversitelerin 3 ve 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencileriyle iş hayatında en fazla bir yıl deneyimi olan gençler yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak katılabilecek.

Aynı zamanda 3. sınıf öğrencilerine staj fırsatı da sunan STARTT Programına tam veya yarı zamanlı olarak katılma hakkı kazanan gençler Telekom operatörlerinden Türk Telekom Grubu’nda sektörü her yönüyle deneyimleme şansını yakalayacak.

Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan uyum programının ardından, saha ziyaretleri ile başlayan süreç; kişisel gelişim eğitimleri, proje çalışmaları, 3 hafta süre ile iki kez farklı iş birimlerini rotasyon ile deneyimleme fırsatı ve kişisel gelişimle inovasyon alanlarında proje çalışmalarıyla devam edecek.

Birinci yılın sonunda yüksek performans gösteren tam zamanlı çalışanlara, Türk Telekom Grubu yurtdışı şirketlerinde süreli çalışma imkânı veya yurtdışındaki eğitim programlarına, büyük organizasyonlara katılım hakkı sağlanacak.

Başvuru sürecinde gençler test ve değerlendirme uygulamalarından geçecek, tüm aşamaları başarıyla tamamlayanlar Türk Telekom Grubu ailesine katılmaya hak kazanacak. Türk Telekom Grubu, birimlerin ihtiyaçları doğrultusunda, sürecin başından itibaren 400 öğrenciye, 360 derece Telekom deneyimi yaşatmayı vadediyor.

Türk Telekom Genç Yetenek Programı STARTT’a facebook.com/TTSTARTT ve www.ttstartt.com.tr adreslerinden başvuru yapılabiliyor.

“Kariyerinde başarı hikayesi yazacak gençler arıyoruz”

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, STARTT Genç Yetenek Programı’na kabul edilen üniversite öğrencileri ve yeni mezunların, Türkiye’nin en büyük işverenlerinden biri olan Türk Telekom Grubu çatısı altında telekomünikasyon sektöründe başarılı bir kariyerin ilk adımlarını atacağı vurguladı.

STARTT ile yenilikçi bakış açısına sahip, heyecanlı, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan ve yeni trendleri yakından takip eden genç yetenekleri şirketlerine katmayı hedeflediklerini aktaran Aydın, şunları kaydetti:

“Adayları seçerken, inovasyon konusundaki potansiyelleri bizim için önemli kriterler arasında yer alıyor. Çünkü bizim için yetenek, fark yaratmak ve farklı olmak demek. Yetenekli gençler STARTT ile Türk Telekom Grubu bünyesinde değişime liderlik yapan bir ekiple buluşacak. Alacakları eğitimler ve edinecekleri deneyimlerle telekomünikasyon dünyasına adım attıkları ilk anda eşsiz bir tecrübe yaşayacak, parlak bir kariyerin kapılarını aralayacaklar. Türk Telekom Grubu olarak, STARTT ile kariyerinde başarı hikayelerini yazacak yetenekleri arıyoruz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın