TechnoLogic – GittiGidiyor, Çin’in Sichuan şehrinde duvar örüyor


GittiGidiyor, Çin’in Sichuan şehrinde duvar örüyor

TechnoLogic 01 Mayıs 2013 0
GittiGidiyor, Çin’in Sichuan şehrinde duvar örüyor

43 Ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi eBay’in sürdürdüğü ‘İnsanlık için Yaşam Alanı Projesi’ kapsamında tüm dünyadaki eBay çalışanlarından seçilen ekipler ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni yaşam alanları inşa ediyor.

Şuana kadar Hindistan, Brezilya ve Güney Florida’da üç ayrı yaşam köyünü tamamlayan eBay çalışanları, içlerinde GittiGidiyor.com ekibinden İnternet pazarlama Uzmanı Başak Ertürk’ün de olduğu 4 ayrı takımla, Çin’in Sichuan şehrinde yeni bir köy için çalışmalara başladılar.

Projenin en ilgi çekici özelliklerinden birisi, seçilen ekiplerin buradaki yaşam alanlarını tamamen kendilerinin inşa etmesi. Ailelerin ihtiyaç duyduğu şekilde projelendirilen evler, yine eBay gönüllülerinin çalışmalarıyla inşa ediliyor.

Türkiye’yi temsilen GittiGidiyor.com ekibinden Çin’e giden Başak Ertürk, “Evde kalacak olan ailenin yaşam koşullarını gördükten sonra bu evin onlar için ne demek olduğunu çok daha iyi anladık. Koyduğumuz her tuğlayla onların hayatlarına dokunuyoruz. Hayatında hiç inşaatta çalışmamış, farklı ülkelerden bir araya gelmiş 16 eBay çalışanın yakaladığı  bütünlük ve takım çalışması gerçekten ilham verici” şeklinde konuştu.