TechnoLogic – Gönüllüler isteyene internet öğretiyor


Gönüllüler isteyene internet öğretiyor

TechnoLogic 04 Aralık 2014 0
Gönüllüler isteyene internet öğretiyor

TTNET’in, BM Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği iş birliği ile hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay projesinde, 123 gönüllü genç, verdikleri internet eğitimleriyle, bugüne kadar, 6200 kişinin internet okuryazarı olmalarını sağladı. Tüm gönüllülerin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlayan TTNET, çalışanlarının da gönüllü eğitmen olarak görev aldığı eğitimlerle bilgiye erişimde fırsat eşitliğini hedefliyor.

TTNET’in UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay Projesi kapsamında, eğitici eğitimi alan 123 gönüllü genç daha önce internetle tanışmamış 35 yaş üstü yetişkinlere internet eğitimi veriyor. Bugüne kadar kalkınmada öncelikli 20 ilde 6200 kişinin internet okuryazarı olmasını sağlayan proje gönüllülerinin, Dünya Gönüllüler Gününü kutlayan TTNET, 2015 yılında da İnternetle Hayat Kolay gönüllüleriyle kalkınmada öncelikli illerde internet eğitimi vermeye devam edecek.

Katılımcılara görüntülü haberleşme, online bankacılık e-posta kullanımı, e-devlet uygulamaları konularının anlatıldığı projeye bir kutlama da Kasım ayında Holmes Report’tan gelmişti. Proje Global Sabre ödülüne Türkiye’den layık görülen tek proje olarak dünyanın en iyi 50 projesi arasında yer aldı.