Google ve Samsung, Blackberry ile temasta

Kanadalı cep telefonu üreticisi BlackBerry’nin satış sürecinde Google ve Samsung ile görüştüğü ifade edildi.

Geçtiğimiz aylarda satış sürecisini başlatan Kanadalı cep telefonu üreticisi BlackBerry’nin rakipleri Google ve Samsung ile görüşüyor.

Reuters’ın aldığı bilgilere göre, BlackBerry aralarında Intel, LG, Samsung ve Cisco gibi isimlerin yer aldığı şirketlerle satış anlaşması konusunda görüştü.

Haberde Google’ın da bu şirketler arasında yer alabileceğinin altı çizildi. BlackBerry’nin şirketlerle hangi şartlarla satışı konuştuğuna dair detaya ulaşılamadı.

cnbce’nin haberine göre, akıllı telefon sektörünün ilk efsanelerinden olan BlackBerry, geçtiğimiz aylarda son modeli BlackBerry 10’dan da istediği satış rakamlarını elde edemeyince, satış sürecini başlattığını açıklamıştı.

Şirkete Kanadalı Fairfax Financial şirketi 4,7 milyar dolarlık teklif sunmuştu. BlackBerry son olarak 4 bin 500 çalışanını işten çıkardı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir