Google’a ‘satın alma’ tuşu geliyor

TechnoLogic 28 Mayıs 2015 0
Google’a ‘satın alma’ tuşu geliyor

Google arama seçeneklerine çok yakında “satın alma tuşu”nun ekleneceğini açıkladı. Satın alma tuşu sayesinde kullanıcılar, ayrı bir internet sitesi ziyaret etmeksizin ürünü satın alabilecekler.

Şirketin üst düzey yöneticilerinden Omid Kordestani, kullanıcılar için satın alımı kolaylaştıracaklarını ve böylece internetten daha çok alışveriş yapabileceklerini söyledi.

Google, çok sayıda kullanıcının alışveriş motoru olarak kullandığı Amazon ile büyük bir rekabet içinde. Kordestani, Çarşamba günü Kaliforniya’da yapılan konferansta “Çok yakında satın alma tuşumuz olacak” dedi. Kordestani bugün hala 10 üründen dokuzunun internet dışı yollarla satın alındığını belirtti.

BBC’nin haberine göre, yer belirleme sistemi sayesinde kullanıcılara yakındaki seçeneklerin de sunulacağını kaydeden yönetici, yer merkezli arama sistemini kullananların geçen yıla oranla iki kat arttığını söyledi.

Kullanıcıların Google’dan yer bazlı arama yaparak ürün satın alması, şirketin önemli gelir kaynaklarından birini oluşturuyor.