Groupon’un kurucusu ve CEO’su kendi şirketinden kovuldu

TechnoLogic 01 Mart 2013 0
Groupon’un kurucusu ve CEO’su kendi şirketinden kovuldu

İnternet alışveriş sitesi Groupon’un kurucularından ve şirketin CEO’su Andrew Mason, görevini bırakmak zorunda kaldı. Mason, ilginç bir e-posta çalışanlarına veda etti.

Groupon firmasının işleri borsaya açıldığından beri pek iyi gitmiyor. Şirketin hisse değerleri, perşembe günü yüzde 24 oranında değer kaybetmişti.

Şirketin CEO’su Andrew Mason, işten ayrıldığını çalışanlarına mizahi bir dille yazdığı e-posta ile bildirdi. Mason, “Ailemle daha fazla zaman geçirmek istediğime karar verdim. Yok, bu bir şakaydı. Bugün kovuldum” dedi.

Groupon şimdi şirketi yeniden harekete geçirecek yeni bir CEO arayışına girdi. Geçiş sürecinde şirket kurucularından ve idare heyeti başkanı Eric Lefkofsky ve yardımcısı Ted Leonsis yönetimi üstlenecek. Lefkofsky, yaptığı açıklamada, “Andrew’a yöneticilik nitelikleri, yaratıcılık ve Groupon’a büyük sadakatinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Deutsche Welle’nin haberine göre, Mason’un gidişi sürpriz olmadı. Zira icraatlarını eleştirenler uzun süredir gitmesini talep ediyordu. Mason şirket çalışanlarına hitaben, “Şirket yöneticisi olarak sorumluyum. Groupon’da inanılmaz şeyler başarıyorsunuz ve dış dünyanın size ikinci bir fırsat vermesini hak ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın »