Hangi araba, ne kadar yakıyor?

Melih Bayram Dede 23 Ocak 2014 0
Hangi araba, ne kadar yakıyor?

Trafik yoğunluğu ve akaryakıt fiyatlarının yüksekliğinin sürekli gündemde olması nedeniyle sürücüler için en önemli unsur az yakıt tüketen araçlara sahip olmak. Hangi aracın ne kadar yakıt tükettiğini görmek içinse geniş bir araştırma yapmak gerekiyor.

Tam da burada devreye Türkiye’nin yakıt tüketim ansiklopedisi olması amacıyla kurulan arabamkacyakar.com giriyor. Site, kullanıcılara ait araçlarının yakıt tüketim ortalamalarını paylaşmaya imkan sağlıyor.

Ortalama yakıt tüketimine göre şehirlerarası yolda çıkacak yakıt maliyeti hesaplanabiliyor. Sitede ayrıca güncel katalog bilgileri ve akaryakıt fiyatları da bulunuyor.

Hemen hatırlatalım ki, arabamkacyakar.com’da paylaşılan yakıt ortalamaları, kullanıcıların sürüş stiline, çevresel koşullara ve araca bağlı birçok etkene göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle verilen değerler kesin olarak algılanmamalı.

Yakıt tüketim değerlerine, tasarrufa önem veriyor ve otomobil alırken bu kriteri göz önünde bulunduruyorsanız, arabamkacyakar.com‘u favori adresleriniz arasına eklemenizi öneririm.