TechnoLogic – Hassas verileri HPE SecureData ile koruyun


Hassas verileri HPE SecureData ile koruyun

TechnoLogic 01 Mayıs 2017 0
Hassas verileri HPE SecureData ile koruyun

Basistek, HPE SecureData ile gerekli olan alanların şifrelenmesini sağlıyor. HPE SecureData’nın şifreleme teknolojisi, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde hassas verilerin işe yarar durumda kurum dışına sızmasını engelliyor. Bunun neticesinde şifreleme teknolojilerini kullanan şirketler, hassas verilerin koruma altına alınmasını sağlıyor.

Hassas veriyi kullanılırken, iletim halinde veya depolandığı alanda açık bir şekilde bırakmak, veri sızıntılarına davetiye çıkarıyor. Bu yüzden hassas verinin açık bir şekilde tutulmaması, şifrelenmesi gerekiyor.

Şifreleme işlemini gerçekleştirirken gerekli gereksiz bütün alanların şifrelenmesi, performans, maliyet ve development/test ortamlarına uyum konularında sorunlara yol açıyor.

Bu yüzden sadece hassas verinin şifrelenmesi yöntemine başvurulması gerekiyor. Hatta hassas verinin sadece gerekli kısımları şifrelenerek, iş birimlerinin dahi görmesi gerektiğinden fazla veriyi görmemesi sağlanabiliyor. Sadece gerekli olan alanların şifrelenmesi konusunda en önemli ve iddialı ürün HPE SecureData.

HPE SecureData ile gerçek veritabanından (prod) test veritabanına, verinin formatını ve bağımlılıkları bozmadan test verileri aktarılabiliyor. Big Data ortamına veri aktarımında hassas veri şifrelenebiliyor veya maskeleme yapılabiliyor.